Останнє поновлення: Четвер, 21 жовтень, 2010 p., 10:09 GMT 13:09 за Києвом

У Франції страйкарі заблокували аеропорт

Страйк у Марселі

У Марселі, де заблоковано аеропорт, тривають страйки, як і по всій країні

У Франції члени профспілок та працівники, які протестують проти пропонованої урядом пенсійної реформи, заблокували на деякий час доступ до аеропорту міста Марсель на півдні країни.

Страйкарі заблокували головну дорогу до аеропорту і пасажири змушені були залишати свої автомобілі й іти до терміналу пішки.

За останніми повідомленнями, пізніше блокаду було знято й заторів стало менше.

Голова французької спілки профспілок обіцяє, що робітники наступного тижня посилять протести проти пенсійної реформи.

Заява Бернара Трібо пролунала на тлі переговорів лідерів профспілок, які обговорюють плани сього дня протестів по всій Франції.

У Франції триває блокада нафтопереробних заводів та складів з пальним, що призвело до браку пального.

Президент Саркозі закликав припинити безпорядки.

Якщо це не буде швидко зупинено, ці безпорядки можуть паралізувати країну і це матиме наслідки для робочих місць, зашкодивши нормальному економічному життю країни.»

Ніколя Саркозі, президент Франції

У четвер по всій країні відбуваються нові протести проти плану президента Саркозі підвищити пенсійний вік з 60-ти до 62-х років.

Імпорт пального у Франції сягнув рекордного рівня на тлі страйків працівників нафтопереробних заводів та сховищ з пальним, а також намагань уряду обійти блокаду найбільшого нафтового терміналу у Марселі, де на рейді стоять понад 50 танкерів з нафтою.

У середу Франція імпортувала 5990 мегават електроенергії на годину, що дорівнює виробництву шести атомних реакторів. Щонайменше 12 з 58 реакторів закриті на ремонт, але профспілки твердять, що на чотирьох інших зменшено виробництво.

Ліон

У Ліоні пожежники і поліція намагалися зупинити демонстрантів

Очікується, що влада може застосувати поліцію, аби відкрити доступ до нафтопереробних заводів. У середу президент Саркозі дозволив застосувати силу, аби дістатися до складів з пальним.

Близько чверті заправок у країні не мали бензину в середу, і через страйк було зупинено роботу двох з трьох терміналів скрапленого газу.

У той час, як голосування у Сенаті щодо пропонованої пенсійної реформи очікується у п’ятницю, профспілки посилюють тиск на тлі десятого дня страйків на нафтопереробних підприємствах, страйків водії вантажівок та інших працівників.

Сенатори від опозиції тим часом подали сотні поправок до закону і домоглися перенесення голосування та нових переговорів. Проте, правоцентристський уряд, який має більшість в обох палатах парламенту, навряд чи піде на поступки.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS