Мером Москви став союзник Путіна

Серґєй Собянін
Image caption Серґєй Собянін замінить Юрія Лужкова, який був мером Москви 18 років

Міська рада Москви затвердила новим мером столиці близького союзника Путіна Серґєя Собяніна, який був заступником прем'єр-міністра і головою апарату російського уряду.

Міська рада, в якій домінує партія Владіміра Путіна "Єдіная Росія", схвалила кандидатуру пана Собяніна, який із 2005 року був головою адміністрації Владіміра Путіна, переважною більшістю голосів.

Пан Собянін замінить на посаді Юрія Лужкова, якого президент Медвєдєв звільнив через 18 років на посаді. Подробиці тут

Пан Собянін сказав перед голосуванням, що корупція, надмірна бюрократія та неефективність підірвали пострадянське відродження Москви, і пообіцяв вирішити всі ці три проблеми.

Лише троє з 35 депутатів міської ради не підтримали призначення 52-річного пана Собяніна. Це були представники Комуністичної партії, які назвали голосування "фарсом".

Один з депутатів-комуністів Андрій Кличков сказав, що "москвичі не мають вибору, все вирішено за зачиненими дверима".

Оглядачі кажуть, що призначення пана Собяніна ще більше посилить контроль Владіміра Путіна у владі перед президентськими виборами 2012 року, на яких, як натякнув пан Путін, він спробує повернутися у Кремль.

Перед попередніми виборами деякі російські експерти припускали, що пан Собянін балотуватиметься у президенти, але він натомість керував виборчою кампанією Дмітрія Медвєдєва.