Останнє поновлення: Вівторок, 2 листопад, 2010 p., 10:10 GMT 12:10 за Києвом

Японія відкликає посла в Росії через Курили

Сейдзі Маехара

Сейдзі Маехара, міністр закордонних справ Японії, оголошує про відкликання посла

Міністр закордонних справ Японії Сейдзі Маехара заявив, що через візит російського президента Медвєдєва на один із Курильських островів Токіо тимчасово відкликає свого посла в Росії.

Територіальна суперечка за острови Кунашир, Ітуруп, Шикотан і Хабомаі, які обидві країни вважають своїми, спалахнула з нової силою по тому, як Дмітрій Медвєдєв у понеділок відвідав найпівденніший з островів - Кунашир, що неподалік японського острова Хоккайдо.

Прем'єр-міністр Японії Наото Кан назвав той візит прикрим для Токіо і "гідним жалю". Зі свого боку, Москва назвала неприйнятною різку реакцію Японії. "Це наша земля, російський президент відвідував російські землі", - заявив міністр закордонних справ Росії Сергей Лавров.

Докладніше про дипломатичну Клацнути чвару Москви і Токіо читайте тут.

Невдовзі після обміну гострими заявами Японія заявила, що готова обговорити з російським президентом проблему Курильських островів. Генеральний секретар кабінету міністрів Японії Йосіто Сенґоку висловив переконання, що така розмова відбудеться в межах саміту Організації Азійсько-тихоокеанської економічної співпраці 13-14 листопада.

Пан Медвєдєв став першим президентом Росії, який відвідав Південні Курили, як називають ці острови росіяни. Японія досі називає їх своїми Північними територіями.

Ми цілковито поінформовані про цю суперечку. Ми підтримуємо Японію в питанні її Північних територій

Речник Держдепартаменту США

2005 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій назвав Курили "окупованою територією" і закликав Росію повернути їх Японії.

Після візиту Медвєдєва на бік Японії відкрито стали США. "Ми цілковито поінформовані про цю суперечку. Ми підтримуємо Японію в питанні її Північних територій", - зазначив речник Держдепартаменту США Філіпп Кроулі.

Острови в Тихому океані є предметом територіальної суперечки між Японією і Росією від часу завершення Другої світової війни, через що ці дві країни досі не підписади мирний договір.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS