Лідери G20 ''домовилися'' щодо курсу валют

Камерон, Обама, Ху Дзіньтао
Image caption Найбільша суперечка була між США та Китаєм

Лідери Великої Двадцятки на саміті у Сеулі заявили, що вони узгодили декларацію про уникнення штучної девальвації валют та створення правил для вирівнювання дисбалансів у торгівлі.

У день завершення дводенної зустрічі лідери Двадцятки також пообіцяли поновити зусилля задля досягнення угоди про світову торгівлю на переговорах наступного року.

Водночас лідери Двадцятки застерегли, що ризики для економічного зростання у світі залишаються і що нескоординована політика призведе до погіршення перспектив зростання.

Саміт у Сеулі відбувався на тлі побоювання, що конфлікт щодо регулювання валютного курсу між США та Китаєм може зашкодити зростанню глобальної економіки.

Раніше повідомляли, що зранку представників Британії, Франції та Росії викликали, коли переговори між США та Китаєм щодо регулювання курсу валют провалилися.

Деякі країни обвинувачують в тому, що вони штучно занижують рівень своїх валют, аби заробити більше на експорті.

Голова Світової організації торгівлі Паскаль Ламі висловив стурбованість, що уряди створюватимуть торгівельні бар’єри, аби захистити робочі місця у своїх країнах.

Лідери Двадцятки також підтримали реформи МВФ, які передбачають збільшення впливу Китаю та інших країн, які швидко розвиваються.

Директор МВФ назвав зміни "історичними".

До Великої Двадцятки країн входять 19 провідних економік світу та ЄС.

Групу було створено 1999 року, коли вона вперше провела свою зустріч.

Після фінансової кризи Велика Двадцятка фактично замінила Велику Вісімку як головний глобальний економічний форум.