Лікарі в Косово ''торгували'' органами

хірурги
Image caption Донорів привозили з Молдови, Казахстану, Росії та Туреччини

У Косово прокуратура, яка діє під керівництвом ЄС, звинуватила сімох осіб, включно з лікарями та посадовцем міністерства охорони здоров’я, у перемитництві людських органів.

Міжнародна торгівля органами, як вважають, мала місце 2008 року в клініці "Медікус" (Medicus) у Приштині.

У заяві прокуратури мовиться, що "донори" й пацієнти були громадянами кількох країн.

Прокуратура є частиною судочинної місії ЄС Eulex у Косово.

Інтерпол видав ордери на арешт громадян Туреччини та Ізраїлю.

Подробиці справи мають оприлюднити в кінці листопада.

Судове обвинувачення було подане до районного суду в Приштині після розслідування, проведеного 2008 року поліцією Косово та ООН.

Обвинувачених підозрюють у перемитництві людських органів, організованій злочинності, незаконній медичній практиці та зловживанні посадами.

Прокуратура звинувачує "організовану кримінальну групу" у перевезенні людей до Косова "з метою видалення органів для пересадки іншим людям".

За повідомленнями, до Косова привезли 20 іноземців, яким пообіцяли близько 20 тисяч доларів за видалення нирки, тоді як пацієнти, що чекали на донорів, мали заплатити від 80 до 100 тисяч євро.

Донорів, які жили у жахливих злиднях, привозили з Молдови, Казахстану, Росії та Туреччини.

Хірурга з Косова звинувачують у керівництві кримінальним угрупуванням.

Його звинувачують в тому, що він винайняв турецького лікаря, який мав допомагати йому здійснювати пересадку органів в приватній клініці в Приштині.

Ізраїльського громадянина звинувачують у тому, що він знаходив і перевозив жертв і відповідав за плату за допомогою банківського переказу.