Екстремальний Світ: Бог

В останній частині циклу "Екстремальний Світ", запланованій на червень 2011 року, ітиметься про значення релігії у житті людей.

За дослідженнями Інституту Ґеллапа, 84% дорослого населення планети вважають релігію важливою частиною свого життя. Цей відсоток залишається незмінним упродовж останніх чотирьох років.

Згідно з опитуваннями, що проводилися 2009 року у 114 країнах, у десяти із них, таких як Бангладеш, Нігер, Ємен та Індонезія, невід'ємною складовою щоденного життя релігію назвали 98% опитаних.

Кожна із найбільш релігійних країн порівняно бідна, з рівнем ВВП на душу населення меншим за $5 000. Натомість у країнах, де цей показник вищий, лише приблизно 47% населення вважають релігію важливою частиною свого життя.

Серед найменш релігійних країн - Естонія із 16%, Швеція - із 17% та Данія, де релігія важлива лише для 19% дорослого населення.

У країнах із високим рівнем життя одностайності щодо питання релігії немає. Для американців вона важливіша, ніж для європейців, які все рідше і рідше ходять до церкви.

У самих Сполучених Штатах значення релігії у повсякденному житті також суттєво різниться. Найбільш релігійні живуть у Міссіссіппі. У цьому штаті 82% опитаних регулярно ходять до церкви. Натомість, у штаті Нью-Гемпшир цей показник значно нижчий і становить лише 36%.

Християни складають найбільшу у світі релігійну громаду - 2,1 млрд. вірних або 32% населення світу. Послідовників Ісламу налічується майже 1,6 млрд. або ж 23% усього населення планети.