Росія почне ратифікацію договору про СНО

Після того, як американський Сенат у середу ратифікував російсько-американський договір про стратегічні наступальні озброєння, Державна Дума Росії розпочне його ратифікацію.

Image caption Стратегічні ракети Тополь-М. Росія та США володіють 95% ядерної зброї світу.

У п'ятницю його може бути проголосовано у першому читанні. На черзі - ще два.

Голова парламентського комітету із закордонних справ Константін Косачов сказав, що вони не скликатимуть спеціальної сесії, аби пришвидчити ратифікацію угоди. За його словами, процес продовжиться, коли Дума відновить свою роботу у січні після новорічних свят.

Раніше спікер нижньої палати російського парламенту Боріс Гризлов заявляв, що договір про СНО можуть ратифікувати у п'ятницю.

Медвєдєв та Ештон - за

Прес-секретар російського президента Наталія Тімакова сказала, що Дмітрій Медвєдєв сприйняв новину про ратифікацію договору США "з задоволенням".

Проте Москва збирається уважно вивчити поправки, які було внесено в резолюцію щодо ратифікації.

Ратифікацію Сенатом США договору щодо стратегічних наступальних озброєнь привітала міністр Євросоюзу з закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон.

Згідно з її словами, американський парламент "продемонстрував необхідне бачення і лідерство, які дозволять США та Росії, які володіють 95% світових запасів ядерної зброї, просунутися в виконанні зобов'язань щодо роззброєння, закріплених у цій історичній угоді".

За ратифікацію угоди проголосував 71 сенатор, проти - 26. Адміністрація президента Барака Обами прагнула до того, щоб договір було схвалено до січня, коли запрацює новий склад сенату з менш відчутною перевагою демократів над республіканцями.

"Це найбільш значна угода щодо контролю над озброєннями за майже 20 років. Вона зміцнить нашу безпеку і скоротить наші ядерні арсенали разом з Росією", - сказав після голосування президент Обама.

Маккейн проти

13 сенаторів із числа опозиційних до президента республіканців проголосували за ратифікацію договору. Проте противниками угоди в сенаті були такі впливові фігури, як лідер республіканської меншості Мітч МакКоннелл і колишній кандидат у президенти Джон Маккейн.

Голова сенатського комітету з міжнародних відносин Джон Керрі назвав підсумок голосування історичним.

Договір про стратегічні наступальні озброєння, який замінив аналогічну угоду, дія якої завершилася в 2009 році, був підписаний президентами Бараком Обамою та Дмітрієм Медведєвим у квітні 2010 року і став одним із ключових елементів політики "перезавантаження стосунків" з Росією, яку оголосила адміністрація Обами.

Цей договір обмежує загальне число ядерних боєголовок у кожній країні на рівні 1550 одиниць, передбачає режим взаємних інспекцій і встановлює ліміт на кількість боєголовок, одночасно розташованих на суші, на підводних човнах та на бомбардувальниках.

Хоча за ратифікацію договору висловлювалася ціла низка авторитетних політиків, включно із колишніми президентами та держсекретарями, республіканці опиралися цьому, твердячи, що договір підриває національну безпеку США.

Вони також намагалися змінити формулювання преамбули договору. Міністр закордонних справ Росії сказав, що якщо це станеться, переговори доведеться починати заново.

Новини на цю ж тему