Західний світ і католики святкують Різдво

Західний світ та римо-католики святкують Різдво Христове. Це свято на православному календарі віздначатиметься 7 січня.

Релігійні лідери конфесій, які святкують Різдво, звертаються до своєї пастви з різдвяними проповідями.

Image caption Архієпископ Роуен Вільямс: тягар має бути розподілений справедливо.

Архієпископ Кентерберійський у своїй різдвяній проповіді запитує, чи найбагатші люди взяли на себе справедливу частку наслідків економічної книзи.

Як каже релігійний кореспондент Бі-Бі-Сі Роберт Піґотт, слова доктора Роуена Вільямса, Архієпископа Кентерберійського, фактично є критикою в бік найбільш заможної частини суспільства.

У різдвяній проповіді духовного провідника англіканської церкви також сказано про його сподівання, що вінчання принца Вільяма наступного року відновить популярність шлюбів чи партнерських стосунків на все життя.

Доктор Вільямс також говорить про важливість взаємозалежності, товариськості й вірності в нинішньому економічному кліматі. Він наголошує на потребі разом нести тягар важких часів. Він каже, що суспільство перенесе труднощі лише тоді, "якщо ми будемо впевнені, що тягар поділено справедливо".

"Ми матимемо впевненість лише тоді, як будемо бачити ознаки того, що кожен відданий своєму ближньому, що нікого не забуто, що жодна група [бізнес] інтересів чи група тиску не змогла уникнути відповідальності", - каже він.

Image caption Папа Бенедикт молиться за мир у ніч перед Різдвом.

Меса Папи Римського

Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий провів різдвяну месу в базиліці Святого Петра у Ватикані. Він молився, щоб Бог "посіяв мир у наших серцях" і "зламав ґрати поневолювачів".

Меса проходила за умов підсиленої безпеки. Торік під час різдвяної меси на Папу Римського наскочила жінка, яка змогла перестрибнути бар'єри. Кореспондент Бі-Бі-Сі в Римі каже, що Папу оточували охоронці в цивільному.

Іще однією причиною для підсилених заходів безпеки були вибухи бомб у посольствах у Римі минулого тижня.

Читати про вибухи

83-річний Папа зупинявся кілька разів, щоб благословити дітей навколо себе.