Різдво в аеропорту: сніг затримав рейси в Європі

Сотні авіапасажирів провели ніч в аеропортах Парижа і Брюсселя внаслідок скасування багатьох рейсів через мороз і негоду.

В аеропорту Шарль де Ґолль у Парижі ніч провело близько двохсот людей. Там було скасовано 400 рейсів через сніг та лід.

У Бельгії також постраждали авіарейси та залізничні сполучення через сильний сніг, що випав уночі. Багато рейсів скасовано в Німеччині.

Image caption Близько двохсот пасажирів зустріли Різдво в аеропорту Шарль де Ґолль.

Очікується, що протягом самого дня Різдва за західним календарем погодні умови покращаться.

Керівники європейських аеропортів називають таку кількість снігу в аеропортах "надзвичайною".

Проблему ускладнив п'ятничний страйк робітників головного французького заводу з виробництва антифризу.

Тим, хто провів різдвяну ніч в аеропорту Шарль де Ґолль, видали розкладачки й ковдри. До них приходили представники міністерства транспорту пояснювати ситуацію. Проте декому з пасажирів набридло слухати пояснення.

"Мій рейс до Мілана було скасовано двічі, перший раз - коли снігу не було", - сказала пасажирка Зоя Стефану агенції Франс-Прес. "Я така стомлена, що не маю навіть сил злитися".

У п'ятницю керівництво того аеропорту наказало звільнити частину одного з терміналів від пасажирів через побоювання, що 60 см снігу на даху можуть завалити дах. У 2004 році дах над цим терміналом упав, внаслідок чого загинуло четверо людей.

З Німеччини передають про сотні аварій на дорогах. На півночі Італії сильні дощі спричинили повінь у деяких районах Венеції.