Назарбаєв буде президентом ще 10 років

Парламент Казахстану підтримав суперечливий план скасувати два наступні голосування на президентських виборах, продовживши повноваження нинішнього президента Нурсултана Назарбаєва до 2020 року.

Image caption Медвєдєв, Лукашенка, Назарбаєв - президенти країн Митного союзу

Парламент, який практично повністю складається з представників президентської партії "Нур Отан", вирішив висунути ці пропозиції на всенародний референдум.

У типово возвеличувальних тонах депутати парламенту сказали, що майбутнє Казахстану залежить від першого президента, лідера нації і творця незалежної держави.

Таке лоялістично-некритичне ставлення засвідчує, на думку представників опозиції, наскільки Казахстану потрібно більше демократії. Але Казахстаном ось уже майже 20 років одноосібно править одна людина - Нурсултан Назарбаєв, колишній металург, який зробив кар'єру в радянській комуністичній партії від простого партійця до члена політбюро ЦК КПРС, а після розпаду СРСР був обраний президентом незалежного Казахстану.

Image caption Парламент підтримав ідею референдуму про подовження повноважень Лідера нації до 2020 року

Його прихильники кажуть, що Нурсултан Назарбаєв забезпечив у Казахстані стабільність і вміло спрямував кошти від продажу нафти в економічний розвиток і зростання добробуту.

Але його критики закидають пану Назарбаєву придушення будь-якої опозиції, підтасування виборів і зосередження всієї влади в руках його родичів. Одна з доньок Назарбаєва жорстко контролює засоби масової інформації, а зять керує багатьма державними енергетичними підприємствами і є, згідно з повідомленнями, мільярдером.

У разі позитивного результату референдуму, Нурсултан Назарбаєв залишиться президентом Казахстану ще 10 років, доки йому виповниться 80.

І цілком можливо, що й цим його правління не обмежиться: нещодавно пан Назарбаєв закликав науковців шукати засіб проти старішання і секрет безсмертя.

Новини на цю ж тему