Суд визнав Моше Кацава винним у зґвалтуванні

Моше Кацав
Image caption Моше Кацав відкидає звинувачення, але суд йому не повірив

Суд у Тель-Авіві визнав колишнього президента Ізраїлю Моше Кацава винним у зґвалтуванні.

Його судили за двома звинуваченнями у зґвалтуванні підлеглої в 1990-х, коли він був міністром туризму.

Суд визнав пана Кацава винним у статевих домаганнях і пізніше в його кар'єрі.

Судді зазначили, що вірять свідченням жінки, яку ідентифікували лише як позивачка А. Саме її свідчення стали підставою для висунення двох звинувачень у зґвалтуванні.

Моше Кацав пішов із переважно символічної посади президента Ізраїлю в 2007 році, а в березні 2009 йому було висунуто звинувачення.

Тепер йому загрожує ув'язнення терміном до 4 років, хоча його адвокати, найімовірніше, оскаржать вердикт у Верховному суді Ізраїлю.

Біля приміщення суду в Тель-Авіві перед виголошенням рішення суду зібрався великий натовп - переважно активістів руху за захист жінок.

Колишній президент, який перебував на посаді сім років, відкидав висунуті йому звинувачення, що є найсерйознішими, які будь-коли висувалися голові ізраїльської держави.

Звинувачення у зґвалтуванні, висунуті колишньою співробітницею міністерства туризму, стосуються подій, що сталися в квітні 1998 року, спочатку - в приміщенні міністерства, а згодом у єрусалимському готелі.

Інші звинувачення, пов'язані зі статевими домаганнями, які мали місце вже під час президентства Моше Кацава, 2003 і 2005 року, про що слідству повідомили дві жінки.

Зачитуючи рішення суду, головуючий суддя Джордж Карра сказав: " Ми віримо позивачці, бо її свідчення підтверджені певними доказами, і вона каже правду".

Судді вирішили, що свідчення Кацава "сповнені неправди".

Моше Кацав народився в Ірані. До Ізраїлю він приїхав з цілою родиною 1951 року у шестирічному віці. Дорослим вступив до правої партії Лікуд та обіймав низку міністерських посад перед тим, як став президентом 2000 року.

Перші звинувачення проти нього з'явилися 2006 року і призвели до його відставки наступного року. На посаді президента його замінив нинішній голова держави Шимон Перес.

Активісти правозахисних рухів привітали рішення суду. Вони кажуть, що ізраїльські суди часто ігнорують випадки сексуальних домагань.