Глухий кут у Кот д'Івуарі

Політична криза в Кот д'Івуарі лишається нерозв'язаною попри спробу посередництва з боку африканських лідерів, заявив президент Нігерії Ґудлак Джонатан.

Image caption Після оголошення результатів виборів і рішення суду на вулицях Абіджана почалися протести.

"Триває патова ситуація", - сказав пан Джонатан, який очолює західно-африканський економічний блок ЕКОВАС, після розмови з посланцями, які в понеділок зустрілися з двома політиками, котрі твердять про своє право на президентське крісло.

ООН вважає, що вибори в листопаді виграв Алассан Уаттара, проте попередній президент Лоран Ґбаґбо відмовляється віддати владу.

ЕКОВАС погрожував зняти його силою.

Читати про рекомендації французам покинути країну

Серед посланців, які відвідали Кот д'Івуар (відомий раніше як Берег Слонової Кістки), були президенти Беніну Боні Яйї, Кабо Верде - Педро Пірес, і Сьєрра Леоне - Ернест Бай Корома. Вони представляли Економічне Співтовариство Західно-Африканських Держав (ЕКОВАС). Це їхня друга поїздка до Абіджана за менш ніж тиждень. У понеділок до них приєднався також прем'єр-міністр Кенії Райла Одінга, який представляв Африканський Союз.

Під час останніх переговорів вони, за повідомленнями, запропонували панові Ґбаґбо юридичну амністію, а також гарантію, що його фінансові статки будуть недоторканними, якщо він піде з посади.

Після виборів 28 листопада, які мусили об'єднати країну-найбільшого виробника какао в світі, центральна виборча комісія країни визнала перемогу пана Уаттари. Це визнала і ООН. Проте конституційний суд під проводом соратника пана Ґбаґбо постановив, що переміг саме він. Обидва політики принесли президентську присягу.