Заміна Шварценеггеру в Каліфорнії

В американському штаті Каліфорнія прийняв присягу новий губернатор Джеррі Браун. Він перейняв цю посаду від Арнольда Шварценеггера, термін якого вибіг.

Image caption Шварценеггер сказав, що повернеться, але не сказав, у якій іпостасі

Пан Браун - 72-річний демократ, який уже перебував на посаді з 1975 по 1983 рік, - стане всього другою людиною, яка очолить штат на три терміни. Він сказав, що рік, який лежить попереду, вимагатиме "хоробрості й самопожертви", щоб Каліфорнія змогла подолати свої фінансові проблеми.

Серед перших завдань губернатора - подати новий бюджетний план.

Штат постав перед дефіцитом бюджету в 28 млрд доларів у наступні 18 місяців.

Виборців можуть попросити подовжити дію тимчасових податків, які було запроваджено в 2009 році і які мають бути скасовані в липні.

Пан Браун потребуватиме підтримки своїх опонентів-республіканців у законодавчому органі штату, якщо він захоче запропонувати виборцям схвалити будь-які рішення щодо податків.

Пан Браун переміг свою суперницю, республіканку-мільярдера Меґ Уїтман на проміжних виборах у листопаді, здобувши крісло губернатора.

Протягом свого попереднього перебування на посаді пана Брауна називали "губернатор Місячне Сяйво" (фігурально - лунатик) за деякі неортодоксальні ідеї.

Він прийшов на заміну Арнольду Шварценеггеру - республіканцю, який очолював найбільш густонаселений штат у США сім років.

63-річний колишній актор бойовиків, якого найкраще знають за його роль у фільмах про Термінатора, поки не оголосив про свої плани на майбутнє. Він не міг знову балотуватися на губернатора через обмеження термінів перебування на посаді.