Світ засуджує вбивство політика в Пакистані

Міжнародна спільнота різко засудила вбивство одного з найбільш відомих ліберальних політиків Пакистану в столиці країні Ісламабаді.

Image caption Салман Тасір у 2009 році. Фото з архіву.

Держсекретар США Гілларі Клінтон висловила жаль з приводу загибелі Салмана Тасіра, губернатора провінції Пенджаб, і додала, що він пропагував толерантність.

В Пакистані почався перший із трьох днів жалоби за паном Тасіром.

Його застрелив один із його охоронців, розлючений тим, що політик виступав проти законів щодо блюзнірства.

Губернатор - один із лідерів урядової Народної Партії Пакистану - нещодавно розлютив ісламістів тим, що закликав пробачити засуджену на смерть за образу релігійних цінностей християнку.

"Я познайомилася з губернатором Тасіром у Пакистані, і я захоплювалася його діями, спрямованими на поширення толерантності і на виховання майбутніх поколінь пакистанців", - сказала в заяві пані Клінтон.

"Його смерть - велика втрата. США й надалі зобов'язуються допомагати уряду й народу Пакистану в їхній боротьбі за мир і стабільність у їхній країні".

Генсек ООН Пан Кі-Мун сказав, що смерть пана Тасіра є "втратою для Пакистану". Міністр закордонних справ Британії Вільям Хейґ сказав, що вбивство його "шокувало".

Високий посланець Пакистану в Лондоні Ваджид Самшул Гассан сказав програмі Бі-Бі-Сі "Ньюзаур", що це вбивство підкреслило розбіжності в його країні.

Image caption Охоронець Тасіра здався поліції й заявив, що вбив губернатора за його ліберальні погляди.

"Воно показує, що меншість релігійних радикалів можуть тримати більшість у заручниках і робити, що хочуть. Ми не збираємося дозволяти це в нашій країні. Ми будемо до них жорсткими. Поки ми не позбавимося від таких людей у нашому суспільстві, поки ми не позбавимо від них різні агенції безпеки, справедливості не буде", - сказав він.

Очевидці розповідають, що 66-річного пана Тасіра було прошито кулями з автомата, коли він повертався до своєї машини на ринку Кохсар у торговельному центрі Ісламабада.

Міністр внутрішніх справ Пакистану Рехман Малік сказав, що охоронець зізнався у вбивстві після того, як здався поліції.

Державний похорон відбувається в середу в столиці провінції Пенджаб, місті Лагор. Кореспондент Бі-Бі-Сі в Ісламабаді Орла Ґерін каже, що сили безпеки в Пенджабі приведені в стан підвищеної готовності.

Проте деякі релігійні лідери привітали вбивство губернатора і закликали бойкотувати церемонії в Лагорі, додає вона.

Пан Тасір, близький соратник президента Асіфа Алі Зардарі, закликав до прощення християнки Азії Бібі, яку засудили до страти за те, що вона нібито ображала пророка Магомета. Друзі губернатора кажуть, що він знав, що ризикує життям, займаючи таку позицію.