Останнє поновлення: Середа, 5 січень, 2011 p., 14:14 GMT 16:14 за Києвом

Wikileaks: посол США у Лівії - 'перша жертва'

Американського посла до Лівії Джіна Кретца викликано до Вашингтона для "консультацій".

Світові видання називають посла Джіна Кретца "можливою першою жертвою опублікування американської дипломатичної кореспонденції на сайті Вікілікс".

Згідно з депешами, "ексцентрик" Каддафі подорожує лише зі своєю українською медсестрою.

Згідно з депешами, "ексцентрик" Каддафі подорожує лише зі своєю українською медсестрою.

За повідомленнями, посол поїхав до Вашингтона на вимогу держсекретаря США Гілларі Клінтон.

Серед питань, щодо яких будуть відбуватися "консультації", - двосторонні зв'язки і те, коли пан Кретц повернеться до Лівії.

Серед конфіденційних повідомлень американських дипломатичних представництв, оприлюднених сайтом Вікілікс (Wikileaks), було й повідомлення про те, що лідер Лівійської Народної Джамахірії, полковник Муаммар Каддафі подорожує скрізь із українською медсестрою-блондинкою.

Повідомлення посла Джіна Кретца також називали Каддафі "ексцентриком і любителем життя".

Лівія не коментувала офіційно опублікування дипломатичних депеш Джіна Кретца про Каддафі, проте експерти з питань регіону і деякі дипломати кажуть, що цей вилив інформації мусив ускладнити і без того непростий процес переговорів із лівійською владою.

Клацнути Читати дискусію на Бі-Бі-Сі про Вікілікс, спецслужби і українські "зливи"

"Шукайте незадоволених"

Тим часом Білий Дім радить урядовим установам у США створити програми "внутрішньої загрози", які будуть виявляти незадоволених співробітників, котрі можуть "зливати" державні таємниці.

Вебсайт Вікілікс опублікував вже тисячі конфіденційних дипломатичних депеш із посольств США.

Американський канал Ен-Бі-Сі опублікував циркуляр, написаний розвідувальними агенціями США, на 11 сторінках із детальними рекомендаціями, як виявляти потенційних "зливників".

Кореспонденти кажуть, що адміністрація Обами намагається попередити нові виливи інформації, які завдадуть удару її репутації.

Посадовцям радять шукати способів "визначати зміни поведінки" серед співробітників, які можуть мати доступ до секретних документів. Їм радять використовувати психіатрів та соціологів для вимірювання "відносного рівня щастя" співробітників, щоб визначити, чи варті вони довіри.

На адресу сайту Вікілікс та його засновника Джуліана Ассанжа звучить різка критика за те, що вони опублікували тисячі повідомлень із дипломатичної кореспонденції між Держдепартаментом США та посольствами по всьому світу.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS