Останнє поновлення: Четвер, 6 січень, 2011 p., 16:32 GMT 18:32 за Києвом

Ворожки в Румунії погрожують урядові

Братара Бузея погрожує владі

Братара Бузея погрожує владі. За ворожіння її садили ще при Чаушеску

У Румунії жінки, які називають себе ворожками, готуються прилюдно наслати прокляття на представників влади за зміни в трудовому законодавстві, що передбачають стягнення податку з представниць їхнього "фаху".

Верховна ворожка Братара Бузея вигадала з цією метою спеціальний ритуал, де буде використано котячий послід і мертвого собаку, а в ріку Дунай кидатимуть отруйну рослину мандрагору.

Обурення представниць окультної сфери викликало те, що на їхню діяльність запроваджено подоходний податок у 16%, а також внески до фонду соціального страхування.

Вони крадуть, а потім приходять до нас просити, щоби ми наслали закляття на їхніх ворогів

Алісія, ворожка

Поки незрозуміло, як протестуватимуть проти нового законодавства представники інших професій, які також уперше будуть сплачувати податки зі своїх доходів: інструктори водіння, астрологи, ворожки, знахарі і бальзамувальники. У попередньому трудовому кодексі їхні послуги не оподатковувалися.

Але в новому трудовому кодексі уряд Румунії зарахував усі ці професії до категорії самозайнятих, щоб з одного боку, збільшити надходження до державного бюджету, а з іншого - унеможливити ухиляння від сплати податків.

Чаклунство, яке в більшості Європи вважають забобоном, у Румунії досі має багатьох послідовників, а звинувачення в "чарах" спливали останніми роками і в політиці, і в судочинстві, і в інших сферах державного життя.

Визнання - хоч так?

Міхаела Мінча відкриє свій салон

Міхаела Мінча відкриє свій салон

Алісія, одна з понад десятка чаклунок, які кидатимуть мандрагору, насилаючи чари на президента і уряд Румунії, каже, що її заробітки злиденні - і податок з них буде мізерний.

Вона сказала агентству АР, що законодавці мають починати із себе: "Вони крадуть, а потім приходять до нас просити, щоби ми наслали закляття на їхніх ворогів".

У Румунії астрологам і чаклункам зазвичай платять готівкою. Їхні послуги коштують до 30 леїв за сеанс ( приблизно 7 євро).

Пані Бузея, яку режим Чаушеску 1977 року кинув до тюрми "за чаклунство", присягається, що її прокляття завжди спрацьовують.

Але деякі її "колеги" навіть радіють увазі влади. Як сказала Міхаела Мінча, новий закон відкриває певні можливості: "Це означає, що наші магічні здібності визнаються, і я зможу відкрито практикувати ворожіння".

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS