Британія переглядає правила успадкування трону

У Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії розглядають можливість змінити законодавство щодо успадкування трону, яке дало б донькам принца Вільяма таке саме право на престол, як і синам.

Image caption Подейкують, що Кейт Міддлтон усе життя хотіла вийти заміж за принца

Згідно з нинішнім законодавством, Актом про Влаштування (Act of Settlement), чоловіки мають пріоритет при спадкуванні престолу, проте це правило може змінитися внаслідок широкомасштабного перегляду актів, пов'язаних із троном.

Робота над реформою Акту про Влаштування почалася в 2007 році. Акт, ухвалений 1701 року, щоб гарантувати протестантську лінію на престолі і зміцнити парламентську форму правління, і досі забороняє римо-католикам посідати королівський трон.

Реформ потребуватиме також законодавство 15 країн Співдружності (колишньої Британської Співдружності), в яких Королева є головою держави.

Речник урядової канцелярії сказав: "Реформування Акту про Влаштування - складна й важка справа, яка вимагає ретельного й серйозного обдумування. Уряд визнає, що деякі пункти Акту про Влаштування можуть бути дискримінаційними. З тими країнами Співдружності, які прямо зачепить зміна правил, уже почалися дискусії, і вони тривають; проте на цьому етапі ще не належить розголошувати подробиці".

Принц Вільям та Кейт Міддлтон одружаться в Вестмінстерському абатстві 29-го квітня.

Фотогалерея: пара молодят

Коментарі урядової канцелярії з'явилися після того, як депутат парламенту від лейбористів Кіт Ваз закликав модернізувати Акт про Влаштування, привівши його у відповідність із правилами функціонування інших королівських родин Європи.

Він сказав, що королівське весілля дає гарну нагоду вирішити це питання.