Росіяни хочуть поховати Леніна

Інтернет-опитування, організоване політиками з правлячої партії "Єдіная Росія", показало, що громадяни тієї країни підтримують ідею поховати тіло Леніна.

Із понад 250 тисяч людей, які проголосували в опитуванні, дві третини каже, що Леніна треба поховати в землі. Забальзамоване тіло провідника Жовтневої революції виставлене в мавзолеї на Червоній площі в Москві з часу його смерті у 1924 році.

Кожного року в річницю смерті Леніна, 21 січня, знову постає питання про те, що робити з його тілом.

Один із депутатів партії "Єдіная Росія", причетної до організації опитування, Владімір Медінський каже: "Добре відомо, що сам Ленін не хотів будувати собі мавзолеїв, і його родичі - брат і сестра - були категорично проти цього". Він сказав газеті "Комерсант", що від тіла наразі збереглося не більше 10%, решта все - більш сучасні заміни.

Проте один із лідерів партії Андрєй Воробйов заперечив, що заклики поховати Леніна відповідають офіційній програмі партії. "Це ініціатива окремих членів партії, проте це актуальна тема в суспільстві", - сказав пан Воробйов агенції РІА Новості. "Згідно з християнськими традиціями і логікою життя, це станеться рано чи пізно", - додав він.

Прем'єр-міністр Владімір Путін сказав, що це питання мають вирішувати люди.

Деякі опозиціонери, в тому числі представники Комуністичної партії РФ, заявили, що відновлення дискусії про поховання Леніна є спробами з боку партії "Єдіная Росія" відволікти увагу електорату від інших проблем. Секретар ЦК КПРФ Валерій Рашкін сказав російській пресі, що "Російський народ уже визначився: Ленін був, є і буде".