Нігерійка народила шість пар близнюків

Більшості жінок було б важко справитися із шістьма парами близнюків. Проте Ґледіс Булінья важче, ніж іншим: багато людей в її регіоні Кенії вважають, що близнюки прокляті.

Image caption Ґледіс дуже шкодує, що майже не бачить старших дітей - вона не впізнала їх на церемонії обрізання

Її родичі не хочуть мати з нею жодної справи. Її залишив чоловік, який боявся, що вона проклята, після народження шостої пари близнюків минулого року.

35-річна жінка живе сама із десятьма із дванадцяти своїх дітей в однокімнатній хатині під покрівлею з трави, за кілька кілометрів від озера Вікторія.

Вона сидить біля своєї невеликої хатини в селищі Нзоя і перераховує роки народження своїх дітей.

"Джон і Джеймс народилися в 1993 році", - починає вона, затуляючи очі від сонця.

Вона пояснює, що вперше завагітніла ще в школі, але її хлопець був занадто молодий, аби одружуватися. Вона була шокована, коли її родина наказала їй залишити дітей в лікарні для всиновлення. Їй сказали, що в племені букусу, до якого вона належить, вважається, що близнюки приносять невдачу - і якщо один із близнюків не помре, то це означає неминучу смерть для одного чи обох батьків.

Букусу більше не практикують традицію вбивати одного з близнюків, хоча час від часу в сільських районах західної Кенії досі стаються випадки вбивства дітей.

На щастя, каже вона, коли батько її хлопця дізнався, що близнюків залишили в лікарні, він забрав їх і з того часу доглядає. (Він належить до іншої народності, календжін).

Проте на цьому її проблеми не закінчилися. Через 5 років вона закохалася і одружилася із вчителем молодших класів. Вона жила з його родиною, коли народилася друга пара близнюків - Дункан і Денніс. Її свекри вигнали її, боячись прокляття і чиєїсь смерті. "Мене посадили на таксі-мотоцикл і відправили до дому мого батька", - каже вона. Проте її родина знову не проявила співчуття. Далі вважаючи її проклятою, її навіть не пустили в обійстя. Натомість швидко організували її шлюб із чоловіком, старшим на 20 років.

Проте знову народилися близнюки.

"Мерсі і Фейт народилися в 2003 році, а Каррен і Айві - в 2005-му, Перпос і Свін - у 2007-му", - каже пані Булінья.

А минулого року, після народження Бараки і Принца, її чоловік покинув родину.

"Тепер мені треба постійно ходити на підробітки, щоб прогодувати 10 дітей. Я не знаю, де чоловік, і він все одно надто старий для роботи, навіть якби він був із нами", - каже вона.

5-річні дівчатка наглядають за 5-місячними, поки мати поле грядки чи пере сусідам одяг.

11-річний Денніс отримав стипендію в школі-інтернаті неподалік, а його близнюк Дункан наглядає за худобою для вчителя-пенсіонера. Його місячна платня в кукурудзі годує всю родину. Отож родина близнюків, яку ігнорує громада, не вмирає з голоду. Проте навіть директор школи-інтернату Маргарет Ханьюнья, яка дала стипендію одному з них, критикує матір дітей.

Пані Булінья каже, що не шкодує про народження дітей, бо всі вони - "Боже благословіння". Проте визнає, що пройшла операцію зі стерилізації "всупереч пораді церкви", бо не може справитися з іще більшою кількістю дітей. "Я певна, що Бог розуміє і пробачить мені за це".

Наскільки ж імовірним є народження близнюків?

Як каже доктор Меґґі Блотт, речниця Королівського Коледжу неонатологів і гінекологів, шанс народити шість пар близнюків є дуже малим - але якщо у вас одна пара близнюків, то шанс народити другу збільшується, і так далі.

Якщо жінка постійно народжує неідентичних близнюків, то її яєчники стабільно виробляють дві яйцеклітини, а не одну.

У Британії шанс народити першу пару близнюків - один на 80, в Африці він вищий, каже вона. "Близнюковість" передається в спадок - якщо жінка є однією з двох близнючок, у неї вищі шанси народити близнюків.