Кім Чен Іру - 69. А, може, 70

Як очікують, у Північній Кореї народ масово святкуватиме день народження лідера Кім Чен Іра.

Image caption Цей знімок із фабрики, що виробляє соєвий соус, поширила офіційна агенція новин КНДР - але без дати

У попередні роки в цей день проходили ретельно зрежисовані демонстрації, на яких народ висловлював лідеру гарячу любов. У цей день відбуваються також фестивалі та виступи артистів.

у попередні кілька днів північнокорейське державне телебачення показувало чільних партійних посадовців та військових, які клялися в нескінченній любові до Кім Чен Іра.

Повідомляють, що останніми роками здоров'я пана Кіма похитнулося після інсульту.

Читати про можливого спадкоємця - молодшого сина

Офіційно в КНДР вважається, що це - 69-й день народження пана Кіма. Його біографія твердить, що він народився на горі, яку корейці багато сторіч вважають священною, місцем народження народу.

Ця історія гармонійно вписується в культ особи лідера Північної Кореї.

Проте офіційні записи показують, що насправді Кім Чен Ір народився на рік раніше в колишньому СРСР, де його батько очолював військову бригаду. А це означає, що в цей день йому виповнюється 70.

На думку деяких оглядачів, святкування цього року можуть бути скромнішими, ніж раніше, - передусім через гострий дефіцит харчів у КНДР.

Проте це також дозволить зробити святкування наступного року бучними на тлі попередніх, бо саме наступного року, згідно з офіційною лінією Пхеньяна, Кім Чен Іру офіційно виповниться сімдесят років.

І ще важливіше те, що в 2012-му виповниться сто років з дня народження революційного вождя північних корейців - Кім Ір Сена, батька нинішнього лідера.

Влада КНДР давно обіцяє своєму бідному народу, що в 2012 році Північна Корея постане сильною і процвітаючою нацією.