Британія скорочує оборонку, Росія розширює

У той час, як Британія скорочує витрати на оборонну галузь, Росія оголошує про модернізацію озброєнь.

Десять офіцерів високого рангу в відставці написали прем'єр-міністру про свою стурбованість тим, що Британія відмовилася від авіаносця "Арк Ройял".

Image caption Відмова від "Арк Ройял" шкодить обороноспроможності Британії, вважають офіцери у відставці

Колишній фельдмаршал, три генерали та шість адміралів твердять, що втрата "Арк Ройял" та його флоту винищувачів "Гаррієр" пошкодила обороноспроможність Британії. Вони кажуть, що Британія більше не може провадити морських операцій, не ставлячи "під серйозну загрозу" життя персоналу.

Міністр оборони Ліам Фокс виступив на захист цього рішення, яке назвав непростим.

Кореспондент Бі-Бі-Сі з питань оборони Джонатан Біл сказав, що лист, до якого дістала доступ газета "Дейлі Телеграф", підіймає питання про те, які порятункові операції зможе собі дозволити британське військо.

У грудні доктор Фокс оголосив, що фрегат, якого послали рятувати британських громадян із Лівії - "Камберленд" - буде декомісовано в квітні після перегляду стратегії оборони та безпеки.

Наш кореспондент каже, що це вже не вперше офіцери високого рангу в відставці попереджають, що скорочення оборонних бюджетів ставлять Британію в небезпечну позицію.

Опозиційна партія лейбористів уже закликала до нового перегляду оборонної стратегії у світлі подій у Єгипті, Бахрейні та Лівії.

Росія озброюється

Тим часом у Росії проходить масштабна модернізація озброєнь.

Міністерство оборони Росії оголосило про проекти, на які планується витратити 19 трильйонів рублів у рамках державної програми модернізації озброєнь до 2020 року.

80% суми буде витрачено на закупівлю нових озброєнь. Серед іншого планується закупити порядку 10 дивізіонів найновіших зенітних ракетних систем С-500, буде побудовано вісім атомних підводних човнів стратегічного призначення, обладнаних ракетами "Булава".