Північна Ірландія: пошук бомбіста в Ома

Поліція в Північній Ірландії закликала громадськість надати всю можливу інформацію для розслідування вбивства поліцейського-католика увечері в суботу.

Констебль Ронан Керр, 25 років, загинув від вибуху бомби, прилаштованої під його машиною, в місті Ома, графство Тайрон.

Image caption Загиблий поліцейський вступив до поліції лише торік

Жодне угруповання не взяло на себе відповідальність за напад, проте до нього вважають причетними дисидентів із республіканського руху.

Під час прес-конференції в неділю головний констебль Північної Ірландії Метт Баґґотт сказав, що напад здійснила "потужна й небезпечна меншість".

Констебль Керр став другим поліцейським, убитим з того часу, як було сформовано Поліцейську Службу Північної Ірландії на основі Королівської Ольстерської Констебльської служби в 2001 році.

Як передає кореспондент Бі-Бі-Сі, республіканці-дисиденти, незадоволені активісти нині мирного руху, який виступав за незалежність Північної Ірландії, намагаються дестабілізувати той регіон у час небувалої стабільності.

Угода про спільне урядування між політичними супротивниками працює. Стосунки між Британією та Ірландією покращуються. Цим літом королева Єлизавета здійснить історичний перший візит до Дубліна, який має продемонструвати нормалізацію стосунків між двома островами.

Місто Ома стало відомим у всьому світі в 1998 році, коли під час нападу там загинуло майже тридцять людей.