Міністр Ґбаґбо: війна у Кот-д'Івуарі закінчилась

Війська Уаттари вчинили наступ на території, контрольовані Ґбаґбо Копирайт изображения AFP
Image caption Війська Уаттари вчинили наступ на території, контрольовані Ґбаґбо

Міністр закордонних справ в уряді Лорана Ґбаґбо сказава, що умови перемир'я, яке мало покласти край сутичкам у Кот-д'Івуару, вже узгоджені.

Він сказав: "Війна закінчилась".

Представники Об'єднаних Націй у головному місті Кот-д'Івуару, Абіджані, повідомляють, що Лоран Ґбаґбо перебуває у підвалі своєї офіційної резиденції.

Читати про захоплення резиденції

Вони твердять, що його найближчі цивільні та військові радники залишають його.

ООН закликає військових, лояльних до пана Ґбаґбо, скласти зброю.

Запеклі сутички тривають наразі в Абіджані, де сили, прихильні до Алассана Уаттари - визнаного міжнародною спільнотою президента - оточили військових Лорана Ґбаґбо, який, згідно з результатами, програв президентські вибори, але відмовляється покидати посаду, звинувачуючи суперника у фальсифікаціях.

Мільйони мешканців Абіджана під час кількох днів перестрілок не виходять на вулицю. Багато домівок- без води та електрики.

Захист цивільних

Раніше гелікоптери ООН та Франції обстріляли об'єкти біля президентського палацу, в тому числі арсенал зброї.

Генеральний секретар ООН Бан Кі Мун сказав, що наказ про напади було віддано, аби захистити цивільних, і що вони не були оголошенням війни панові Ґбаґбо. Він сказав, що сили Ґбаґбо посилили використання ракет, гранатометів і кулеметів проти цивільних.

Мільйони цивільних не можуть покинути місто, де вже 5 днів тривають бої і де пан Ґбаґбо тримається за владу, попри те, що результати виборів у листопаді, визнані ООН, говорять про перемогу його опонента Уаттари.

Минулого тижня сили, лояльні до пана Уаттари, почали рішучий військовий наступ, підійшовши до головного міста з півночі й заходу.