Кот-д'Івуар: Ґбаґбо відмовляється здаватись

Прихильники нового президента Кот-д'Івуару Уаттари розпочали штурм президентської резиденції, звідки відмовляється виходити його попередник.

Копирайт изображения AFP
Image caption Лоран Ґбаґбо - непохитний

Екс-президент Кот-д'Івуару Лоран Ґбаґбо, який перебуває в облозі в бункері у президентській резиденції, відмовляється здаватися навіть попри те, що його прихисток оточили сили його суперника Алассана Уаттари.

Пан Ґбаґбо сказав французькому телебаченню, що він готовий до переговорів з паном Уаттарою, а також до перерахунку бюлетенів, поданих на президентських виборах минулого листопада, але не здасться.

Пан Уаттара, міжнародно визнаний переможець виборів, вимагав, щоб його суперник здався.

У своєму інтерв'ю пан Ґбаґбо також скритикував французьку армію за повітряні напади на сили уряду Кот-д'Івуару під час, як він висловився, "електоральної суперечки".

Французький міністр закордонних справ Ален Жюппе сказав, що пан Ґбаґбо має офіційно визнати свого суперника переможцем на виборах у листопаді.

Спеціальний представник ООН в Абіджані Чоі Йанг-Джин каже, що Лорана Ґбаґбо покинули більшість його прихильників:

"Упродовж ночі його найближчі радники, - і військові, і цивільні, продовжують залишати його. І зараз він, наскільки нам відомо, перебуває у своєму підвальному бункері разом з лише кількома людьми".

Війна закінчилась

У вівторок міністр закордонних справ в уряді Лорана Ґбаґбо заявив, що умови перемир'я, яке мало покласти край сутичкам у Кот-д'Івуарі, вже узгоджені.

Він сказав: "Війна закінчилась".

Тим часом чільні генерали Лорана Ґбаґбо закликали свої війська припинити воювати.

Вони попросили Об'єднані Нації зібрати їх зброю та ґарантувати безпеку.

Надходять повідомлення про спорадичну стрілянину у деяких районах головного міста країни, Абіджані.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у місті каже, що цивільні дуже налякані. Вони у першу чергу бояться банд бойовиків, які на тлі заворушень нападають на мешканців Абіджана, розкрадаючи їхні домівки.

Мільйони цивільних не можуть покинути місто, де вже 6 днів тривають бої, і де пан Ґбаґбо тримається за владу, попри те, що результати виборів у листопаді, визнані ООН, говорять про перемогу його опонента Уаттари.

Минулого тижня сили, лояльні до пана Уаттари, почали рішучий військовий наступ, підійшовши до головного міста з півночі й заходу.