Рахунки трьох північноафриканських лідерів продовжують блокувати

rebells Копирайт изображения AFP
Image caption Лівійські повстанці заявляють, що кошти на рахунках Каддафі мали б бути використані на боротьбу з режимом Каддафі

Швейцарський уряд оголосив про викриття потенційно протизаконних банківських вкладів трьох півноафриканських лідерів загалом майже на мільярд доларів. Операції з цими коштами заблоковано.

Понад чотириста мільйонів доларів розміщено на ім'я лівійського лідера полковника Каддафі і його партнерів. На рахунку Хосні Мубарака міститься ще більшу сума, а решта припадає на колишнього туніського лідера Зіна ель Абідін Бен Алі. Нове керівництво Єгипту та Тунісу вже розпочали процедури щодо повернення цих коштів у власність країн. Поки що невідомо, що станеться з внесками полковника Каддафі.

Ще раніше представники тимчасової влади влади Тунісу заявили про наміри притягнення екс-президента країни Зіна ель Абідін Бен Алідо суду за низкою кримінальних справ, які проти нього порушені.

Зокрема, колишнього туніського лідера, якого оголошено в міжнародний розшук, звинувачують у змові проти держави, корупції, вбивстві, а також у торгівлі і вживанні наркотиків.

Наміри розморозити рахунки Каддафі і направити ці кошти на фінансування лівійських повстанців, як стверджували деякі джерела, має французький уряд, який також нібито вів на цю тему переговори з іншими країнами, де також були заарештовані рахунки Муаммара Каддафі та інших високопосадовців Лівії.

Колишній президент Єгипту Хосні Мубарак перебуває під вартою в Шарм-Ель-Шейху. Йому висунуто звинувачення щодо розстрілу учасників масових протестів, розтрати бюджетних коштів і зловживання владними повноваженнями в корисливих інтересах. Представники перехідного уряду заявляли, що Хосні Мубараку загрожуватиме страта, якщо буде доведено, що накази стріляти в демонстрантів віддавав саме він.