Єлизавета ІІ вшанувала загиблих ірландців

Королева Британії розпочала перший королівський візит до Ірландії. У перший день поїздки Єлизавета ІІ поклала вінок у Саду Пам'яті та зустрілася із науковцями.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Королева вперше відвідує Ірландію

Символічний крок

Покладання вінка у меморіальному парку в Дубліні є символічним, оскільки він присвячений усім ірландцям, що боролися за незалежність своєї країни. По прибуттю королеви до меморіалу, там пролунав британський гімн "Боже, бережи королеву". Слідом за покладанням вінка запанувала хвилина мовчання, а тоді під звуки національного гімну Ірландії підняли ірландський Триколор, який досі був приспущений на щоглі.

Гімни лунали у супроводі вигуків демонстрантів, оскільки у цей час неподалік тривали два окремих протести, які стримували правоохоронці. Хоч в Ірландії і організували одну з найбільших безпекових операцій за історію країни, на вулицях зібралися кілька десятків людей. Деякі з них випускали в небо чорні повітряні кульки під час покладання вінка.

Копирайт изображения PA
Image caption Королеву зустрічали як почестями, так і протестами

Із меморіального парку королева відправилася до Trinity College, щоб зустрітися із тамтешніми науковцями, музиками та митцями. Звідти її подорож на броньованому автомобілі продовжилася до Phoenix Park - офіційної резиденції ірландських монархів.

Перший візит за 100 років

Британські монархи не відвідували Ірландію відтоді, як країна здобула незалежність.

Король Георг V був останнім монархом, який відвідав країну у 1911 році, коли Ірландія була ще частиною Об'єднаного Королівства.

Чотириденний візит Єлизавети ІІ називають новим етапом взаємин обох країн.

Напередодні історичної подорожі була проведена надзвичайна операція з безпеки у столиці Ірландії Дубліні, а також проведено розслідування щодо загрози вибуху у Лондоні, який могли зініціювати ірландські дисиденти.

Ірландська поліція заявила, що під час чотириденного королівського візиту у заходах безпеки задіяно близько 4 тисяч людей.

Королева Єлизавета приїхала на запрошення президента Ірландії Мері Макеліс.

Окрім Trinity College, королева має намір відвідати стадіон Croke Park.

Стадіон Croke Park - це те місце, де у 1920 році під час Ірландської війни за незалежність, британські війська стріляли у натовп під час футбольного матчу, вбивши 14 глядачів і гравців.

Також королева має виголосити промову під час урочистого державного обіду у Дублінському замку.

Нова ера у відносинах

Колишній прем'єр-міністр Британії Сер Джон Мейджор, який допомагав у забезпеченні миру у Північній Ірландії на початку 1990 років, сказав, що візит королеви - це як "завірення печаткою" у взаєминах між Об'єднаним Королівством та Ірландією.

Також він сказав про зростання авторитету і популярності королеви Єлизавети ІІ.

"Якщо за кордоном люди розмовляють про королеву, то вони мають на увазі нашу королеву, і я думаю, що символізм її візиту до Ірландії полягає у тому, що це знакова історична подія, вона стане абсолютно новим етапом у кращих взаєминах між країнами у майбутньому", - сказав пан Мейджор у вечірньому випуску новин Бі-Бі-Сі.

Image caption Джон Мейджор не вірить у погрози ірландських дисидентів

Погрози про вибухи не страшні

Влада Британії заявила, що погрози щодо вибуху бомби в Лондоні, які з'явилися у неділю, були першою заявою від ірландських дисидентів поза межами північної Ірландії за останні 10 років.

Повідомляється, що у Північній Ірландії досі зберігається високий рівень небезпеки через ймовірну загрозу тероризму.

З міркувань безпеки у Дубліні перевірили тисячі кришок люків та ліхтарних стовпів, а обмеження щодо паркування автомобілів розпочалися ще у понеділок.

Сер Джон Мейджор додав, що він би не переймався щодо погроз, оскільки, на його думку, візит пройде спокійно і без інцидентів:

"Я думаю, що є люди, які ходять на демонстрації протестуючи з будь-якого приводу, тож на мою думку, можуть бути якісь демонстранти, але це тому, що усі ці дев'ять місяців на наших очах відбувалася підготовка до візиту. Втім вони не представляють думку переважної більшості ірландців. Я переконаний, що і королева і герцог матимуть фантастичний прийом", - сказав він.

Колишній прем'єр-міністр Ірландії Берті Ахерн назвав чотириденний візит дуже визначальним, і вказує на "зрілість" у взаєминах між країнами, королевою і Британським урядом.

"За вийнятком незначної меншості, люди радо вітають це", - сказав пан Ахерн.

Новини на цю ж тему