У Москві поліція розігнала геїв та лесбіянок

Затримання учасника гей-параду Копирайт изображения AP
Image caption Затримання учасника (учасниці?) гей-параду

Одна з груп представників російських секс-меншин намагалась провести акцію біля могили Невідомого солдата та влаштувати покладання квітів до Вічного вогню. В руках маніфестанти тримали прапори кольору веселки, а також гасла "Росія - не Іран!", "Росія без гомофобії!". Поліцейські патрулі скручували учасників, силоміць надягали на них наручники і вели до автобусів, які були заздалегідь розташовані неподалік.

Затримані були й опоненти "гей-параду", які називають себе "Союзом православних хоругвоносців".

Спроби секс-меншин провести демонстрації у Москві завершувались невдачею і за колишнього мера Москви Юрія Лужкова. Після зміни керівництва міста були очікування, що нова влада змінить також і ставлення до подібних акцій. Однак у лютому новий мер Сергій Собянін заявив, що "гей-паради Москві не потрібні".

Копирайт изображения AP

Цього разу поліція затримала близько 40 учасників вуличних акцій.

Спроби маніфестуючих гомосексуалістів та лесбіянок привернути увагу до проблеми дискримінації прав секс-меншин у Росії спостерігались і в інших місцях столиці.

Торік Європейський суд з прав людини у Страсбурзі визнав рішення мерії Москви про заборону гей-парадів у 2006-2008 роках порушенням прав людини і її свобод.

У суботній акції цього року брали участь також деякі закордонні представники руху на захист прав секс-меншин. Наразі відомо, що поліція затримала трьох із них.