Младіч подає на апеляцію

Колишній командувач армії боснійських сербів Ратко Младіч подає на апеляцію проти його екстрадиції до Міжнародного трибуналу в Гаазі.

Image caption Тисячі сербів вийшли на вулиці, аби підтримати генерала Младіча

Його сім'я та адвокати заявляють, що генерал Младіч занадто хворий, щоб їхати, але сербський уряд очікує, що у апеляції йому буде відмовлено.

Генерала Младіча звинувачують у скоєнні воєнних злочинів під час війни у Боснії, включно з різаниною мусульманів у Сребрениці 1995 року.

Погіршення здоров'я

Сім'я Ратко Младіча та його адвокати мають подати на апеляцію від його імені у понеділок.

Кореспондент Бі-Бі-Сі Марк Лоуел у Бєлграді передає, що процес розгляду апеляції міністерством юстиції може тривати до трьох днів.

Він додає, що ймовірно в апеляції відмовлять, оскільки сербський прокурор з військових злочинів припустив, що скарги на стан здоров'я Младіча - це тактика затягування часу.

Наш кореспондент каже, що уряд сподівається на екстрадицію генерала Младіча, щоб уникнути подальших демонстрацій на його підтримку.

У неділю у Белграді пройшли масові акції на підтримку генерала Младіча.

Демонстранти вітали генерала як національного героя Сербії. Близько сотні людей арештували під час сутичок з поліцією у сербській столиці.

Копирайт изображения AP
Image caption У центрі Бєлграда об'єдналися тисячі демонстрантів, на захист Младіча

Гаазький трибунал не повідомляє, коли саме прибуде генерал Младіч, але кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що є припущення, буцімто його можуть доправити вночі без попередження.

Адвокат генерала Младіча, Мілош Салджіч заявив у неділю, що стан здоров'я його клієнта погіршився, попри те, що раніше суд у Бєлграді постановив, що його стан здоров'я дозволяє передати його до суду ООН.

"Я можу сказати вам, що стан його здоров'я набагато гірший ніж учора. Він гірший психологічно", - сказав пан Салджіч агенції Associated Press.

Водночас сербський прокурор з військових злочинів Брюно Векаріч назвав стан Младіча цілком задовільним.

"Що стосується стурбованості щодо його психологічного стану, то повірте мені, він виглядає задовільно, краще ніж багато хто інший", - сказав Векаріч.

Копирайт изображения AP
Image caption Після сутичок з сербською поліцією, арештували сотню демонстрантів

Він також назвав необґрунтованими повідомлення ЗМІ, про те, що генерал Младіч має проблеми зі слухом, і його права рука паралізована.

Протести на підтримку Младіча

Щонайменше сім тисяч прихильників генерала Младіча зібралися у центрі Белграда у неділю, щоб послухати промови політиків-націоналістів, які засуджують арешт Младіча.

"Співпраця з Гаазьким трибуналом демонструє зраду. Це протест проти ганебного арешту героя Сербії", - заявила представниця Сербської радикальної партії Лідія Вукічевіч.

Демонстранти також засуджували прозахідного президента Сербії Бориса Тадіча.

Новини на цю ж тему