Блаттера переобрали президентом ФІФА

Зепп Блаттер Копирайт изображения Reuters
Image caption Жодних несподіванок: Зепп Блаттер залишився президентом ФІФА

Зеппа Блаттера переобрали президентом керівного органу світового футболу ще на 4 роки.

Голосування на конгресі ФІФА відбулось, незважаючи на заклики англійської футбольної федерації відкласти його на тлі звинувачень у корупції всередині організації.

Після оголошення пан Блаттер сказав, що спрямує корабель назад у вірному напрямку, але визнав, що це не станеться одразу.

Після голосування ФІФА підтвердила, що змінить систему відбору країн-господарів на майбутніх Чемпіонатах світу. Тепер право голосу отримають всі 208 членів організації, а раніше визначав виконавчий комітет.

Ще перед початком конгресу, який тривав 2 дні, голова федерації футболу Німеччини Тео Цванцігер закликав ФІФА переглянути результати виборів країни-господаря Чемпіонату світу 2022 після того, як з'явилася інформація про те, що чемпіонат був, як було написано в електронному листі одного із функціонерів організації, "куплений" Катаром.

Без опозиції

74-річний швейцарець Зепп Блаттер був єдиним кандидатом на посаду президента ФІФА.

Один із претендентів, голова азійської конфедерації Мохаммед бін Хаммам, зняв свою кандидатуру за три дні до виборів після того, як його звинуватили у корупції та відсторонили від виконання обов'язків.

Футбольні асоціації Англії та Шотландії закликали відкласти вибори президента ФІФА, оскільки, на їхню думку, чесні вибори не можуть відбуватися, коли лунають звинувачення у корупції. Футбольні федерації країн підтримав також принц Вільям, який є президентом англійської футбольної федерації.

Однак ці заклики не здобули достатньої підтримки. 172 із 206 делегатів конгресу проголосували проти переносу виборів, 17 - за, а 17 - утрималися.

Блаттер - "капітан корабля"

У своїй вітальній промові Зепп Блаттер також визнав, що ФІФА опинилася у "скрутному становищі", і головному футбольному органу світу необхідно зробити все, щоб відновити свою репутацію.

"Я, як капітан цього корабля, мушу зробити все для того, щоб повернути його на правильний шлях. Це моє завдання та відповідальність", - зазначив Блаттер.

Він пообіцяв у своїй промові, що майбутні голосування щодо вибору господарів наступних турнірів будуть більш відкритими.

Напередодні головні спонсори ФІФА "Кока-кола" та "Адідас" висловили стурбованість через корупційний скандал всередині організації.

Новини на цю ж тему