Китай спростовує хакерський напад на Google

Google підозрює Китай у кібершпіонажі Копирайт изображения AFP
Image caption Google підозрює Китай у кібершпіонажі

Китайська влада відкинула звинувачення у причетності до хакерських атак на електронні скриньки в Google, що належать високопосадовцям у США, а також американським військовим та журналістам.

Уряд Китаю назвав "неприпустимими" спроби звинуватити їх у хакерстві.

Компанія Google прямо не звинуватила уряд Китаю у нападах, однак повідомила, що хакери, які отримали паролі, знаходяться в Цзинань, і потім використовували їх для перевірки чужої електронної пошти.

Google заявляє, що їхню систему безпеки не зламали, просто шахрайськими методами довідалися паролі окремих людей.

За повідомленнями Google, атаки хакерів були також спрямовані на політичних активістів Китаю та інших азійських країн.

Компанія заявляє: "Google виявив ці атаки, і розповів, що паролі користувачів використовують сторонні особи, щоб читати їхню електронну пошту".

"Ми повідомили жертвам цієї атаки, і захистили їхні аккаунти. Крім того, ми про це повідомили відповідні владні установи".

У Вашингтоні пообіцяли провести розслідування, але вони не вірять, що хтось міг зламати електронні скриньки урядових високопосадовців.

Щоб дізнатися паролі сотень користувачів, хакери використали те, що називається "spear phishing". Це коли на екрані комп'ютера конкретного користувача з'являється сторінка, яка нагадує сервіс електронної пошти Google Gmail.

На цій сторінці користувач вводить адресу і пароль своєї скриньки. А насправді ця сторінка знаходиться під контролем хакерів, зазначено у повідомленні Google.

Хакери отримавши пароль та ім'я ошуканого користувача, запускають переадресацію пошти на спеціально створені ними адреси.

Кібершпіонаж?

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Вашингтоні Адам Брукс відзначає, що практично неможливо визначити, хто стоїть за цими спробами зламу - окремі люди чи державні органи. Але той факт, що люди, яких атакували хакери. мали доступ до секретної інформації, вказує на те, що є ймовірність того, що йдеться саме про кібершпіонаж.

Як відомо, США розглядають можливість класифікувати кібернапади як акти агресії.

Як відповідь на такі атаки можуть бути запровадження економічних санкцій, кібернетичну відсіч або навіть військовий удар.

Новини на цю ж тему