Робота з дому економить тисячі на рік

Кількість працюючих вдома невпинно зростає Копирайт изображения thinkstock
Image caption Кількість працюючих вдома невпинно зростає

Працівники, які можуть виконувати роботу на домашньому комп’ютері із застосуванням інтернету, можуть значно зекономити на транспорті та інших витратах.

Одне з британських досліджень стверджує, що така праця навіть три дні на тиждень за рік збереже майже 6 тисяч фунтів. Окрім того, довкілля буде врятовано від додаткових 4 тонн забруднень.

У Великій Британії хочуть на законодавчому рівні закріпити право працівників пропонувати перейти на "домашній" режим роботи. Таке право вже мають ті, хто, скажімо, мусить сидіти з дітьми. Однак в законі не сказано, що працедавці зобов’язані погоджуватися з такими пропозиціями.

А от транспортний секретар Великої Британії Філіпп Хаммонд звернувся до громадськості з пропозицією - в рік Олімпіади у 2012-му максимально розвантажити вулиці Лондона, перетворивши домівки британців на робочі місця.

Цей заклик викликав хвилю критики з боку компаній. Аргументація була така, що, мовляв, бізнесу краще знати, що вигідно, а що ні.

Дискусія про "телеворкінг", тобто роботу на відстані з використанням основних засобів зв’язку, триває роками. Ясно, що представники деяких професій не можуть собі дозволити спілкування на відстані, як от працівники фабрик чи роздрібної торгівлі.

Однак є чимало досліджень, які свідчать, що вдома праця продуктивніша на 20%, а комп’ютер, телефон і швидкісний інтернет дають змогу спілкуватися з іншими колегами так само, як це відбувається в офісі.

Компанія British Telecom вважається піонером "теле"-схеми. Експерименти розпочались ще в 1986 році. Зараз близько 15 тисяч осіб із 92 тисяч, які працюють в компанії, роблять це з дому.

Загалом, вже в минулому році в країні налічувалося 3,7 мільйони працівників, які час від часу виконують роботу вдома. Тих, хто працює тільки вдома, майже півтора мільйони.

Втім, є й інші дослідження, які свідчать, що поза межами компанії люди не такі старанні, як у присутності боса.

Велика Британія – не єдина країна, яка стимулює роботу вдома.

Нещодавно Конгрес Сполучних Штатів ухвалив спеціальний документ, який зобов’язує керівників усіх державних установ розробити схему роботи на відстані від робочого місця.