Лівійські повстанці нелегально возять зброю через Туніс

на кордоны з Лівією Копирайт изображения Reuters
Image caption На кордоні з Лівією та Тунісом на перший погляд все спокійно

Лівійські повстанці нелегально переправляють зброю через Туніс. Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі Паскаль Хартер, певні особи невеликими партіями регулярно перевозять через кордон автомати Калашникова і гранатомети.

Одразу за кордоном з Тунісом діють війська полковника Каддафі. Там тривають бойові дії, про що свідчать періодичні інтенсивні обстріли.

Туніський уряд висловлює побоювання щодо поширення інформації про те, яким чином повстанці отримують підтримку. Прикордонники Тунісу мають наказ обшукувати кожну машину, яка прямує до Лівії.

Але один з контрабандистів зброєю на умовах анонімності сказав кореспонденту Бі-Бі-Сі, що представники лівійської діаспори продовжують закуповувати зброю та переправляти її до західних регіонів Лівії. Успішність цих нелегальних перевезень багато в чому пояснюється тим, як сказав цей контрабандист, що чимало тунісців симпатизують саме повстанцям.

Командування повстанців в західному регіоні Лівії запевняє, що вся зброя знаходиться під повним контролем і по завершенню бойових дій вона буде зібрана згідно із зареєстрованими номерами.

Командувач Ахбіл Доді закликав країни НАТО налагодити через Туніс офіційне постачання зброєю. За його словами, нестача важких озброєнь у повстанців призводить до затягування війни, оскільки в районі гір Нафуса тривають запеклі сутички з силами полковника Каддафі.