Лівійські футболісти перейшли до повстанців

футбол у лівії Копирайт изображения AFP
Image caption Футбол за популярністю серед населення в Лівії вважається провідним видом спорту.

Сімнадцять провідних лівійських футболістів, в тому числі члени національної збірної, оголосили про свій перехід на бік повстанців, які вже три місяці воюють проти полковника Муамара Каддафі.

Голкіпер національної збірної Джума Гтат сказав Бі-Бі-Сі, що настане час, коли Лівія звільниться від Каддафі. "Хочу сказати полковнику Каддафі, шоб він залишив нас у спокої і дав нам можливість створити вільну Лівію", - сказав популярний у Лівії спортсмен.

Своє рішення футболісти озвучили, перебуваючи в підконтрольному повстанцям гірському районі Нафуза ближче до кордону з Тунісом.

Копирайт изображения bbc
Image caption Голкіпер лівійської збірної Джума Гтат сказав Каддафі: "Полиш нас у спокої".

Футбол за популярністю серед населення в Лівії вважається провідним видом спорту. Рішення відомих в країні футболістів може набути сильного пропагандистського ефекту.

Військове протистояння між урядовими силами та повстанцями в Лівії не припиняється вже три місяці. Наприкінці березня до боротьби долучились країни НАТО, які почали завдавати авіаударів по об’єктах Каддафі.

В червні в операції почали використовувати бойові вертолети. Ці дії НАТО, на думку повстанців, можуть прискорити перемогу.

В горах Нафуса, де спортсмени заявили про підтримку повстанців, періодично виникали сутички між учасниками конфлікту. Повстанці намагались організувати регулярне постачання зброєю через сусідній Туніс, що викликало побоювання уряду цієї країни щодо зростання потоку нелегальної зброї через суверенну територію в напрямку Лівії.