Зимова Олімпіада - 2018 пройде у Пхенчхані

Image caption Гасло Пхенчхана:"Нові горизонти" тепер не здається просто красивим побажанням

Південна Корея стане господаркою Олімпійських ігор 2018 року. Місто Пхенчхан було обрано серед трьох основних претендентів. За право змагались також Мюнхен у Німеччині, і Ансі у Франції.

Голосування 95 членів Олімпійського комітету відбувалось у Дурбані. Колективне рішення щодо надання права Пхенчхану визріло вже в першому турі голосування.

Місто вже робило заявки на проведення зимових олімпіад, однак у 2010 році право отримав кандаський Ванкувер, а у 2014 Олімпіаду проведуть у Сочі (Росія).

Гасло цього міста - "Нові горизонти". Власті Пхенчхана заявили, що тепер олімпіади можуть частіше проводитись у Азії, де створюються належні умови для розвитку зимових видів спорту.

До цього на азіатському континенті двічі запалювали символічний вогонь зимових олімпіад. Обидва рази це сталось у Японії – в Саппоро у 1972 році і Нагано у 1998 році.

У 1998-му в столиці Південної Кореї Сеулі відбулась літня Олімпіада, у 2002 році - Південна Корея приймала чемпіонат світу з футболу. А наприкінці серпня цього року в місті Тегу розпочнеться чемпіонат світу з легкої атлетики.