Обама хоче, щоб багаті платили більше

Президент США Барак Обама звинуватив консервативне крило Республіканської партії в невиконанні угоди щодо уникнення дефолту країни. Дефолт призведе до неспроможності американського уряду платити за своїми борговими зобов’язаннями.

Копирайт изображения Reuters

До 2 серпня борги США досягнуть встановленої законом межі 14,3 трлн. доларів. Конгрес має проголосувати за встановлення нової законної межі боргу країни.

Республіканці та демократи представили свої програми щодо уникнення дефолту. Розбіжності в підходах змусили президента Обаму виступити з екстреним зверненням до нації по телебаченню.

"Значна частина республіканців наполягає лише на урізанні витрат", - підкреслив американський президент. Пан Обама також сказав про те, що такий підхід не зобов’язує "найбагатших американців і корпорації робити хоча б якийсь внесок".

В тій же таки телепромові президент Обама апелював до "більшості американців", які, за його словами, "не розуміють, як можна просити громадян похилого віку платити більше за медичне страхування до того, як корпорації з своїми реактивними літаками і нафтові компанії не будуть позбавлені податкових послаблень".

Республіканці, не гаючи часу, одразу відреагували. Заяву виголосив Джо Бейнер. Він звинуватив Обаму в тому, що той хоче отримати "незаповнений чек" для покриття бюджетного дефіциту. Джо Бейнер також сказав, що часи необмежених витрат для президентської адміністрації вже в минулому.

Загалом, обидві сторони сходяться в тому, що дефіцит бюджету треба скорочувати, але шлях до компромісу залишається складним.

Експерти кажуть, що у випадку оголошення дефолту США можуть розглядатися два сценарії розвитку подій – "песимістичний" і "менш песимістичний". За першим буде спостерігатися зростання оподаткування на всі види кредитування, уряд не зможе платити зарплату службовцям і військовим, пенсії, а на міжнародних ринках буде неспокійно.

За позитивнішим сценарієм, наслідки дефолту будуть пом’якшені за рахунок урізання витрат.

Копирайт изображения BBC World Service