Косівські серби підпалили перехід на кордоні

Етнічні серби напали на пункт переходу через кордон на півночі Косово і підпалили його.

Копирайт изображения AP
Image caption Прикордонний перехід Ярине серби підпалили увечері

Це сталось після того, як поліція Косово вчинила спробу взяти під контроль цей перехід через кордон з Сербією.

Населення сербського анклаву не визнає незалежність Косово, як і сусідня Сербія.

Однак сербський президент Боріс Тадіч закликав до припинення насильства, назвавши учасників акції протесту "хуліганами".

Поліцейські наразилися на спротив сербського населення території, яка фактично з 1999 року залишається анклавом з прямим виходом на Сербію.

Повідомляють, що в результаті обстрілу загинув один з поліцейських.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Миротворчі підрозділи сил НАТО терміново посилили присутність в конфліктному районі

Дислоковані в Косово миротворчі підрозділи НАТО були терміново введені в район конфлікту.

Сполучені Штати та Євросоюз жорстко скритикували уряд Косово за дії, які були проведені без консультацій з міжнародними організаціями.

Прем’єр-міністр Косово Хашім Тачі в свою чергу заявив, що неможливо бути "байдужими до того, що частина території є "чорною дірою" не тільки для Косово, але й усієї Європи". Хашім Тачі також сказав, що "не можна змиритися з порушенням суверенності".

На території сербського анклаву на півночі Косово під контролем міжнародних організацій вже багато років існують окремі підрозділи поліції з місцевого населення. Вони несуть службу разом поліцейськими ЄС та інших країн, які беруть участь у врегулюванні наслідків збройного конфлікту 1999 року між сербами та албанцями.

В районі міста Мітровіца на території північної частини Косово у 2008 році загинув український поліцейський, який у складі підрозділу обороняв адміністративні будівлі від розлюченого натовпу.