У Сомалі - бої після доставки харчів

Запеклі бої спалахнули в північній частині Могадішо між урядовими військами і формуваннями ісламістських повстанців. Це сталось наступного дня після прибуття до Сомалі першої партії продовольства, яке ООН почало доставляти повітряним шляхом.

Копирайт изображения AP
Image caption Миротворці Африканського Союзу підтримують тимчасовий уряд Сомалі

У країні, де голодують мільйони людей, прибуття міжнародної допомоги викликало небувалий резонанс.

Однак, як передає кореспондент Бі-Бі-Сі у Могадішо, бойові дії відбуваються не в тій частині міста, де зібралися тисячі бажаючих отримати харчі.

На світанку урядові війська за підтримки підрозділів країн Африканського Союзу розпочали операцію для того, щоб заволодіти опорним пунктом повстанців за сім кілометрів від аеропорту. Щонайменше чотири людини загинуло з боку урядових військ. Даних про втрати серед повстанців немає.

Копирайт изображения Getty
Image caption Прибуття гуманітарної допомоги викликало ажіотаж

Опозиційна до уряду група Аль-Шабааб вважається озброєним угрупованням, близьким до Аль-Кайди.

Слабкий тимчасовий уряд Сомалі контролює лише частину території країни.

Десятки тисяч сомалійців у пошуках захисту перетнули кордони з сусідньою Кенією та Ефіопією, або перебралися до столиці Могадішо.

Продукти повітрям

Продовольча програма ООН розпочала надзвичайну повітряну операцію з доставки продуктів харчування мешканцям Сомалі. Перший літак приземлився у Могадішо, столиці Сомалі.

На його борту 10 тонн харчових сумішей для дітей. Повідомляється, що передусім це Plumpy'Nut - поживний продукт на основі арахісових горіхів, багатий на протеїни. Цих сумішей вистачить, аби впродовж місяця годувати 3500 дітей.

Копирайт изображения Getty
Image caption В країні мільйони людей страждають від голоду

Це перша партія гуманітарної допомоги після того, як минулого тижня ООН оголосила про голод у двох південних регіонах країни.

Повідомляється, що мешканці Сомалі намагаються потрапити у столицю, аби отримати хоча б трохи їжі.

Ісламістське угруповання Аль-Шабааб, яке контролює більшу частину Сомалі, заборонило доправляти харчі у країну.

Тимчасовий уряд Сомалі контролює лише частини столиці. Коли до країни прилетів літак з гуманітарною допомогою, аеропорт охороняли 9200 миротворців.

За підрахунками, більше 10 мільйонів людей у регіоні страждають від недоїдання після найстрашнішої за останні десятиріччя засухи у регіоні. За словами міністра закордонних справ Сомалі Мохамеда Ібрагіма, 3,5 мільйони людей можуть померти від голоду.

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему