Британія продовжує скорочувати армію

Міністерство оборони Великої Британії планує скоротити 7 тисяч цивільних службовців на додачу до 25 тисяч посад, які підпали під скорочення раніше.

Копирайт изображения PA
Image caption Колишній флагман флоту авіаносець Арк Роял буде порізано на брухт

Про це свідчить лист, який опинився в розпорядженні газети Guardian. Автор цього листа високопосадовець військового департаменту, зокрема, зазначає, що міністерство оборони вимушене "скорочувати витрати, які не пов’язані з веденням бойових операцій".

Профспілки і офіційні представники міністерства вже висловили занепокоєння у зв’язку з рішенням щодо скорочень.

Програма скорочень цивільних посад розрахована на декілька років. До 2020 року у міністерстві оборони може залишитися 53 тисячі службовців.

Загалом, за чотири роки витрати на оборону мають бути скорочені на вісім відсотків.

Прем’єр-міністр Девід Камерон раніше оголосив про плани щодо скорочення армії та флоту.

Загалом, до 2015 року планується скоротити 42 тисячі різних посад. Будуть "порізані" на металобрухт британський авіаносець "Арк Роял" і літаки "Харрієр", а також розвідувальні літаки "Німрод". Скоротять також кількість артилерійських систем і танків, інших видів озброєнь.

Втім, Девід Камерон заявив, що скорочення не позначаться на веденні операції в Афганістані. За словами Камерона, Британія залишатиметься на четвертому місці серед найпотужніших військових держав світу.