Обама: політики порозумілися щодо держборгу

Президент США Барак Обама оголосив, що його адміністрація змогла домовитися з демократами і республіканцями щодо збільшення рівня державного боргу.

Копирайт изображения AP
Image caption Президент Обама не дуже радіє стосовно змісту компромісу щодо держборгу, проте задоволений тим, що його досягнуто.

Проект закону, як каже пан Обама, має бути ухвалений в найближчі дні. Для цього домовленості має затвердити нижня та верхня палати Конгресу.

Обама заявив, що за планом, витратна частина бюджету країни буде зменшена на 1 трлн. доларів за 10 років, а до листопада спеціально затверджена комісія сформулює свої пропозиції щодо подальшого зменшення дефіциту.

"Я хочу оголосити, що лідери обох партій в обох палатах Конгресу досягли домовленості, яка дозволить скоротити дефіцит бюджету і попередить дефолт. Дефолт, який може мати руйнівні наслідки для нашої економіки", - говориться в заяві президента Обами. Про те, що може означати дефолт США для України читати тут

Президент додав, що сам він надав би перевагу іншим домовленостям:

"Це не той документ, який би мене порадував", - відзначив президент Обама, проте однак підкреслив, що компромісний план допоможе суттєво зменшити бюджетний дефіцит.

Не "порадували" нові домовленості і спікера нижньої палати Конгресу, республіканця Джона Бонера, який був автором першого законопроекту щодо врегулювання проблеми держборгу, що його відкинув Сенат. Проте він теж висловив задоволення з приводу досягнення компромісу.

"Це не найкраща угода у світі. Проте вона показує, як ми могли змінити напрямок дискусій", - заявив Джон Бонер.

За словами автора законопроекту, керівника демократичної більшості в сенаті Гаррі Ріда, лідери демократів та республіканців нададуть угоди своїм однопартійцям завтра.

"Щоб ця угода була ухвалена, ми повинні будемо отримати підтримку демократів і республіканців і в палаті представників, і в сенаті" - заявив Рід.

Заява Обами позитивно позначилась на фондовому ринку – на токійській біржі акції виросли у ціні у середньому на 1,7 %, а долар зміцнів по відношенню до єни.

Проте оглядачі зазначають, що остаточно можна буде сказати про уникнення дефолту у США після голосування у Конгресі.