Ринки впали на тлі песимізму щодо євро

Хвилювання охопило світові ринки Копирайт изображения Getty
Image caption Хвилювання охопило світові ринки

Ціни на акції на світових фондових біржах другий день поспіль стрімко падають на тлі зростання побоювань щодо фінансової кризи в єврозоні.

Нью-Йорський індекс Доу-Джонса впав на понад 3% на початку торгів у той час, як франкфуртський Dax та лондонський FTSE 100 впали на понад 3,5%.

Президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу висловив стурбованість з приводу поширення боргової кризи до периферії єврозони і таким чином налякав ринки.

Тим часом, ціна на золото сягла рекордного рівня - $1,677 за унцію.

Надійшли також повідомлення про нестабільність на американському ринку праці, що лише підсилило хвилювання щодо повільного одужання економіки.

Падіння на ринках особливо вразило банки: у Лондоні Lloyds Banking Group втратила 9,9% та Royal Bank of Scotland впав на 7%, Societe Generale втратив 6,9% у Парижі і у Франкфурті Commerzbank впав на 6,8%.

Впала також ціна на нафту. Побоюються, що повільне одужання світової економіки призведе до падіння попиту.

Лист Баррозу

В листі до урядів країн ЄС Жозе Мануель Баррозу закликав надати "повну підтримку" зоні обігу євро, як єдиної валюти.

Президент Єврокомісії також наголосив, що урядам слід негайно переглянути ставлення до Європейського стабілізаційного фонду, щоб у такий спосіб зменшити ризик поширення кризи в єврозоні.

Копирайт изображения AFP
Image caption Жозе Баррозу каже, що уряди країн ЄС мають підтримати євро

Фонд, про який згадує Баррозу, був основним способом протидії ЄС грецькій кризі.

Греція, Португалія та Ірландія, так звані периферійні країни єврозони, відчули гостру потребу кредитів через неспроможність погасити борги. Зараз допомоги потребують вже Італія та Іспанія, країни, які вважаються одними з найбільших економік Євросоюзу, - відповідно третьою та четвертою.

Італія, обтяжена великими боргами, найімовірніше, оголосить дефолт, тоді як Іспанія ще може його уникнути - прогнозують експерти британського аналітичного Центру досліджень економіки і бізнесу.

Економісти центру змоделювали оптимістичний і песимістичний сценарії для обох країн, виходячи з фінансово-економічних параметрів та ситуації на міжнародних фінансових ринках.

Вони з'ясували, що Італія уникне дефолту лише за умови великого стрибка в зростанні ВВП. Але Іспанія, стверджує британський аналітичний центр, "має реальний шанс не допустити дефолту". Читати більше

Новини на цю ж тему