ООН закликає не допускати розправ у Лівії

Копирайт изображения Reuters
Image caption Запеклі бої спалахнули в районі Абу-Салім - одному з районів Тріполі

Організація Об’єднаних Націй закликала сторони конфлікту в Лівії вжити всіх заходів для недопущення проявів жорстокості та помсти. Заява ООН з’явилася як реакція на останні повідомлення про те, що і повстанці, і сили, що зберігають вірність Каддафі, вдаються до масових вбивств та розправ.

Однак речник з прав людини ООН Руперт Колвіл зазначив, що поки що факти масових вбивств і катувань підтвердити складно, оскільки рішення має бути винесене за результатами роботи спеціальної комісії з розслідування.

Керівник Національної перехідної ради Мустафа Абдул Джаліл закликав повстанців не вдаватися до актів помсти.

Як повідомив кореспондент Бі-Бі-Сі Руперт Уінгфілд Хейс, до столичного шпиталю в районі Мітіга доправили тіла 17 колишніх в’язнів з числа повстанців, до яких, за твердженням лікарів, застосовували тортури.

Доктор Хуез Зайтан, британський медик, який працює в цьому шпиталі, повідомив, що на половині з цих тіл вогнепальні поранення на потилицях, інші загиблі мають травмовані руки та ноги.

Водночас в Тріполі виявили тіла близько десятка бійців із загонів, вірних Каддафі. Більшість тіл сильно обгоріли. Двоє із загиблих були із зв’язаними за спиною руками.

Боротьба за контроль над країною та коштами

ООН схвалила наміри щодо розблокування 1,5 мільярди доларів на закордонних рахунках Лівії. Ці кошти, як каже сформована повстанцями Національна перехідна рада, потрібні для нагальної гуманітарної допомоги.

Тим часом, в Тріполі не припиняються бої. Хоча повстанці контролюють більшу частину столиці, окремі підрозділи лоялістів продовжують спротив.

Інтенсивний бій спалахнув у районі Абу Салім, де сили, вірні Каддафі, досі мають перевагу.

Жорсткий спротив повстанці зустріли і під час спроби увійти в місто Сірт, яке має символічне значення для війни, оскільки саме з цих місць походить полковник Каддафі.

Попри запеклі бої і в столиці, і в інших районах країни, повстанці заявили про перенесення свого політичного центру з міста Бенгазі до Тріполі.

Новини на цю ж тему