BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: понеділок, 11 серпня 2008 p., 21:29 GMT 23:29 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Російські війська увійшли до Грузії з Абхазії
 
російське військо
Москва заявила, що її сили здійснили напад на грузинське місто Сенакі, аби знищити військову базу. Пізніше росіяни, повідомили, що вони залишили місто.

Грузинські офіційні особи кажуть, що російські війська підійшли до міста Ґорі, що за 70 кілометрів від Тбілісі. Заступник міністра закордонних справ Грузії Ґіґа Бокерія сказав Бі-Бі-Сі, що Грузію фактично розділено на дві частини і російські сили захопили головний автошлях, який сполучає Ґорі з Тбілісі.

Міністерство оборони Росії каже, що прагне запобігти грузинським силам перегрупуватися з метою нових нападів на Південну Осетію.

Президент США Буш засудив вторгнення Росії на територію Грузії і сказав, що це виглядає як "зусилля, спрямовані на повалення грузинського уряду".

Висловивши стурбованість "різкою і брутальною ескалацією" конфлікту, Джордж Буш закликав Росію змінити курс на зворотній до того яким вона йде і погодитися на негайне припинення вогню.

Президент Медвєдєв погрожує судом за Пд Осетію

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв заявив, що російська військова операція в Південній Осетії майже завершена після захоплення міста Цхінвалі.

Але кореспондент Бі-Бі-Сі у Москві каже, що Росія продовжувати надсилати війська та техніку до зони конфлікту.

У заяві пан Медвєдєв звинуватив Грузію в геноциді і сказав, що Москва почне слідство, аби притягти до суду відповідальних за вторгнення до Південної Осетії.

Тим часом російський прем’єр Владімір Путін звинуватив США в допомозі Грузії у питанні повернення грузинських військ з Іраку.

Він сказав, що Захід переплутав агресорів з жертвами, заявивши, що Росія доведе миротворчу місію в Південній Осетії до логічного завершення.

Росія закликала зібратися НАТО

Чільний російський посадовець відкинув план про перемир’я, який раніше у понеділок підписав грузинський президент Міхаіл Саакашвілі.

Заступник російського прем’єр-міністра Серґєй Іванов заявив, що будь-яка угода має залучати лідерів сепаратистських регіонів Південної Осетії та Абхазії і має містити обіцянку з боку Грузії відмовитися від застосування сили для вирішення конфліктів.

Підписання плану перемир’я у Тбілісі домоглися французький і фінський міністри закордонних справ, які мають представити план у Москві у вівторок.

Кушнер в Грузії
Кушнер в Грузії

Подробиці домовленості не відомі, але ключовими пунктами названо негайне припинення вогню, контрольоване виведення військ обох сторін та політичні переговори. У вівторок очікують що французький президент Ніколя Саркозі відвідає і Тбілісі і Москву.

Росія закликала скликати надзвичайний саміт з НАТО у зв’язку з конфліктом у Грузії.

Російський посол в НАТО заявив, що Альянс повинен провести переговори перш ніж приймати рішення стосовно бойових дій.

Голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі Александр Стабб, який супроводжує пана Кушнера, сказав, що не може передбачити коли конфлікт завершиться, висловивши сподівання, що насильство припиниться упродовж наступних кількох днів.

Сполучені Штати кажуть, що запропонують Раді Безпеки ООН резолюцію з осудом військових дій Росії.

Але кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що на такий текст автоматично накладе вето Москва, яка звинувачує Грузію у геноциді проти мешканців Південної Осетії, багато з яких є громадянами Росії.

Досі Рада безпеки не змогла узгодити спільну позицію щодо кризи попри те, що за чотири дні вона збиралися чотири рази.

Взаємні звинувачення в бойових діях

Грузинське місто Ґорі у понеділок зранку, за повідомленнями, зазнало бомбардувань російськими літаками в той час як Москва далі провадить бойові дії проти Грузії.

Грузинські представники твердять, що 50 російських літаків атакували Ґорі, військову базу та радарну установку поблизу Тбілісі.

Грузинський президент Саакашвілі змушений був шукати прикриття під час нападу російських літаків.

Агенція ООН з питань біженців каже, що в останні дні з Ґорі втекли 40 тисяч мешканців - близько 80% населення.

В Ґорі зосереджувалися грузинські війська, які брали участь у бойових діях у Південній Осетії, котра домагається відокремлення.

Російські представники звинуватили грузинські сили в обстрілі південно-осетинської столиці Цхінвалі попри те, що Грузія оголосила про припинення вогню.

 
 
Біженці Фотогалерея: Військовий конфлікт у Грузії
Біженці залишають Ґорі і Пд Осетію
 
 
грузія Ваша думка:
конфлікт на Кавказі. Які наслідки він може мати для України?
 
 
грузинські ракети обстрілюють Пд. Осетію Ендрю Вілсон:
Україні дають зрозуміти, що подібні методи можуть бути застосовані до неї
 
 
Також на цю тему
Грузинські сили полишають Південну Осетію
10 серпня 2008 | Головна сторінка
Грузія: Росія веде повномасштабну війну
08 серпня 2008 | Головна сторінка
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження