BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: середа, 24 червня 2009 p., 09:58 GMT 12:58 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Берлусконі: я не платив повіям за вечірки чи секс
 

 
 
Дружина Берлусконі Вероніка Ларіо вимагає розлучення через його стосунки з юною дівчиною
Дружина Берлусконі Вероніка Ларіо вимагає розлучення через його стосунки з юною дівчиною
Італійський прем'єр-міністр Сильвіо Берлусконі заперечив звинувачення у тому, що він платив повіям за присутність на вечірках у його офіційних резиденціях.

В інтерв'ю одному з італійських журналів пан Берлусконі наголосив, що ніколи не платив жінкам за секс.

Він припустив, що повія, яка опинилася у центрі цього скандалу і яка твердила, що мала статеві стосунки з 72-річним прем'єром, заплатили за безпідставні звинувачення проти нього.

Італійців інформують іспанці

Італійський прем’єр Сильвіо Берлусконі останніми місяцями тільки те і робить, що виправдовується за свою поведінку. Місцева преса оприлюднює чергову низку фактів, які свідчать про надмірне зацікавлення жінками і розпусне життя політика.

В кінці травня стало відомо про скандальні фотознімки, зроблені під час новорічної вечірки у маєтку пана Берлусконі на острові Сардинія. На фотографіях, які на вимогу прем’єра суд заборонив друкувати, були зафіксовані напівоголені дівчата. За тиждень ці фото таки з’явилися у пресі, але за кордоном, в іспанській газеті El Pais.

'Я за секс не плачу': медія, що належать Сильвіо Берлусконі, кілька днів ігнорували цю новину
'Я за секс не плачу': медія, що належать Сильвіо Берлусконі, кілька днів ігнорували цю новину

Згодом європейські та американські медіа вибухнули серією критичних публікацій щодо участі топ-моделей на вечірках у римській резиденції та на сардинійській віллі прем’єра. Красномовні заголовки “Ніч у гаремі Сильвіо Берлусконі”, “Дві тисячі євро за ніч із Сильвіо Берлусконі?” або “Прийшов час відставки і для Берлусконі” не сходять зі шмальт іноземних видань ще й досі. А в самій Італії провідні телеканали, контрольовані медіа-магнатом, майже тиждень вперто не помічали новини.

Дівчата розкололися

Вперше про розслідування прокуратури стосовно приятеля прем’єра, бізнесмена із міста Барі, котрий нібито поставляв красунь на вечірки, повідомила критично налаштована до уряду газета La Repubblica. Тему підхопила консервативна Corriere della Sera.

Після зізнань Патриції Д’Аддаріо, ще одна модель 23-річна Барбара Монтереале стверджує, що за присутність на святі у маєтку Берлусконі їй пропонували кілька тисяч євро. Усіх дівчат, яких виявилося близько 20, допитують слідчі.

Барбара Монтереале після допиту у прокуратурі в інтерв’ю La Repubblica розповіла: “Того вечора ми з ним (Сильвіо Берлусконі) довго говорили. Він мені розказував про своє життя, свої cправи, а я про мої. Того дня я була досить знервована, і він запитав, що сталося. Я відповіла, що маю проблеми, наприклад, не можу сплатити цього місяця рахунок за комунальні послуги. А він мене заспокоїв, і каже: “Я тобі зроблю подарунок і певний час можеш забути свої проблеми”. Тож він мені зробив грошовий подарунок, але це не було винагородою за мою присутність на вечірці, бо мені до цього вже заплатили за роботу — бути окрасою вечора”.

"Змови і заздрість"

Невгамовний, ексцентричний політик Сильвіо Берлусконі звик до того, що численні судові справи проти нього або пов’язані з його іменем, залишаються закритими. Не в останню чергу завдяки досвідченим і висоооплачуваним адвокатам. Сам прем’єр хизується своєю безкарністю і будь-які обвинувачення, зокрема надмірну пристрасть до слабкої статі, продовжує відкидати, називаючи їх видумками і змовою або політичних суперників, або ж закордонних журналістів.

У квітні дружина прем’єра Вероніка Ларіо подала на розлучення, дізнавшись про присутність чоловіка на дні народженні 18-річної неаполітанки Ноемі Летіція. Як пояснила пані Ларіо, вона не може мати стосунків з чоловіком, котрий “водиться з малолітніми”.

Ноемі Летіція, "дружба" з якою практично коштувала Берлусконі шлюбу, каже, що він для неї як батько. Хоча годиться в діди
Ноемі Летіція, "дружба" з якою практично коштувала Берлусконі шлюбу, каже, що він для неї як батько. Хоча годиться в діди

Тоді Берлусконі так виправдав свою поведінку: “Мені подобалося перебувати у тому місці, серед молоді, серед гурту, я фотографувався там бозна скільки. Докола цього накрутили все те, про що вже знаємо. У моїй появі на вечірці не могло бути нічого “пікантного”. Я думаю, що уся брехня обернеться великим бумерангом для тих, хто видумав і вірить написаному в газетах. У першу чергу це стосується лівих опонентів”.

Опозицію прорвало

Але слід зазначити, що запеклі суперники Сильвіо Берлусконі тривалий час не коментували вибрики прем’єра, посилаючись на невтручання у його приватне життя. Нині опозиція і навіть деякі представники урядової коаліції правоцентристів відкрито говорять про непристойну поведінку високопосадовця.

Паоло Джентілоні, член лівої Демократичної партії: “Сильвіо Берлусконі витворив таку дивну річ, коли приватна резиденція голови Ради міністрів має напівофіційний статус. Туди потрапляють ці дівчата, як їм заманеться, вони тільки піднімають затемнені вікна своїх автівок. Ніхто їх не контролює, вони можуть робити фотознімки, записувати те, про що говорять у резиденції прем’єр–міністра, де майорять італійські національні прапори”.

Усі ці історії хоч не кардинально, а таки впливають на політичний клімат в країні та її електорат. На виборах до європарламенту замість прогнозованих 45 відсотків, правий блок набрав на 10 відсотків менше. Голосування до місцевих рад суттєво послабило позиції правоцентристів. А референдум минулої неділі з приводу змін до законодавства взагалі провалився через низьку явку виборців.

Симпатяга чи ганьба?

Окремі політики з оточення Берлусконі наголошують, що скандальна ситуація довкола прем’єра шкодить репутації уряду і підриває без того мінімальну довіру італійських громадян до влади. За переконанням інших соратників, провина Берлусконі у тому, що він за натурою “справжня душа компанії і симпатяга”.

Жителі Італії налаштовані більш категорично: “Я вважаю заради нашої країни і заради своєї гадності прем’єр має піти у відставку”, “Яка ганьба! Це великий сором! Те, що відбувається нині в Італії, ганьбить нас, італійців”, - кажуть ті, з якими поговорила Бі-Бі-Сі.

Місцеві оглядачі зауважують, що Сильвіо Берлусконі ризикує втратити той політичний капітал симпатій, який набрав завдяки ліквідації наслідків землетрусу в Абруццо та сміттєвої кризи в Неаполі. Непристойною назвав поведінку глави уряду католицький тижневик Famiglia Cristiana.

Постає питання і міжнародного іміджу країни: за два тижні в Італії відбудеться саміт лідерів держав Великої вісімки, а ці скандали навряд чи вщухнуть до того часу, як на це сподівається пан Берлусоні. Італійська Асоціація жінок-науковців вже закликала перших леді проігнорувати саміт через поведінку прем’єр-міністра Італії стосовно жінок.

Віктор Ющенко прилітав до Сильвіо Берлусконі просити підтримки щодо НАТО, але в ці жовтневі дні 2008 року саме вибухнула фінансова криза
Віктор Ющенко прилітав до Сильвіо Берлусконі просити підтримки щодо ПДЧ в НАТО. Берлусконі вважається другом Владіміра Путіна

Головний редактор газети Il Rіformista Антоніо Політо зазначив: “Уся ця ситуація завдає шкоди міжнародному іміджу не лише Берлусконі, але й країні загалом. Останні розслідування без сумніву ставлять прем’єр-міністра у скрутне становище, роблять його слабкішим, менш зосередженим на своїй роботі.”

Відстежуючи розгортання скандалу і реакції в суспільстві, випливає висновок, що подібні речі в католицькій Італії були б неймовірними півстоліття тому. Тоді в країні існував клас шляхетних політиків і бізнесменів, був міцний середній прошарок населення, а це б унеможливило вгазалі обрання прем’єр-міністром Сильвіо Берлусконі.

Аве цезар, але доки?

Іноземна преса одностайна в оцінках ситуації: будь-де за межами Італії було б неприйнятним, коли лідер країни поводиться як імператор античного Рима і не платиться за це посадою. Всупереч усьому італійці все ще голосують за Берлусконі. Втім, альтернативи вони наразі не мають, у їхній пам'яті ще живе невдале дворічне керування країною лівого уряду на чолі із Романо Проді.

Як заначила одна відома італійська журналістка, Берлусконі володіє мільярдами і думає та поводиться так, ніби йому море по коліна. Інші зауважують, що феномен Берлусконі – продукт вульгарного гламурного телебачення, де відсутня мораль, а крутяться лише гроші, розкіш і симпатичні довгоногі дівчата.

Такою, як саркастично зауважують закордонні оглядачі, виглядає сучасна Італія: Берлусконістан чи Берлусконіленд.

 
 
Також на цю тему
Розлучення по-італійськи прем’єра Берлусконі
06 травня 2009 | КУЛЬТУРА I CУСПІЛЬСТВО
Берлусконі через дзвінок затримав саміт НАТО
04 квітня 2009 | КУЛЬТУРА I CУСПІЛЬСТВО
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження